Řezníček po Příbrami: Vynikající dloubáčky, Peťa Buchta za ně zaslouží dík

Řezníček po Příbrami: Vynikající dloubáčky, Peťa Buchta za ně zaslouží dík

B r n o - Jakub Řezníček si v utkání proti rodné Příbrami připsal dvanáctý zářez, což se v Brně od roku 1993 povedlo jen Wagnerovi s Pacandou. Na dorovnání Pacandova střeleckého maxima z roku 2002 chybí Jakubovi jediný gól.

Na Srbskou v rámci 25. kola přijela zachraňující se Příbram. Od prvních minut bylo jasné, že hosté ze středu Čech budou hrát o všechno, což se takřka celou první půli potvrzovalo. Zlepšený druhý poločas už ale patřil Zbrojovce, kterou v padesáté minutě poslal do vedení Michal Škoda. Toho o pár minut napodobil zmíněným dvanáctým gólem Řezníček, což znamenalo další domácí výhru.

Radost ve tváři byla na Řezníčkovi znát; připustil ale, že první půle nebyla dobrá. "Byli jsme v prvním poločase nedůrazní, pomalejší a v závěru jsme mohli i inkasovat. V kabině jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. Hodně jsme se zlepšili, dali jsme dva rychlé góly a bylo to," povídal.

Obě branky v zápase padly hlavou a velkou měrou se o ně zasloužil nahrávač Petr Buchta. "Peťa za vynikající dloubáčky zaslouží velký dík, posadil nám je se Škoďákem přímo na hlavu," vysekl poklonu brněnskému obránci. Jak to vidí hráč s číslem 37 s útokem na pátou příčku, která můžeb být i pohárová? "Přiblížili jsme se na dva bodíky, ale pořád je potřeba říct, že Slavia to má ve svých rukou, uvidíme. Musím ale říct, že i šesté místo by byl úspěch,“ reagoval opatrně.

Faktem zůstává, že Zbrojovka touto porážkou přidělala svěřencům trenéra Tobiáše další starosti. "Trošku mě mrzí, v jaké jsou situaci. Asi chápete, že jim v boji o záchranu fandím, vždyť odtamtud pocházím. Jinak jsme se moc bavit nestihli. Můj kamarád Tomáš Pilík mi hned po zápase gratuloval, na ostatní máme času dost," komentoval příbramský rodák.

Když před sezónou Řezníček přicházel, ne každý čekal, že se z něj stane takový kanonýr. Jakub ostatně prvních šest kol střelecky mlčel. "Před sezónou byla meta stanovená na deset branek, teď mám dvanáct, což je super. Splnil jsem plán, stejně tak jako mů tým. Máme čtyřicet bodů a věřím, že ve zbylých čtyřech kolech jich přidáme co nejvíc,“ usmál se na závěr střelec, který se v Brně i díky svým trefám stal bleskově velmi populárním.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...