Roli žolíka přijímám, usmívá se Vintr

Roli žolíka přijímám, usmívá se Vintr

B r n o - Během podzimu šest gólů za Líšeň, pokaždé z pozice střídajícího hráče. V přípravě čtyři branky za Zbrojovku, taktéž po příchodu z lavičky. Zdá se, že Marek Vintr se jako žolík docela etabloval.

"Trenér sám si mě sem bral jako žolíka, přijímám to a očividně mi to sedí. I když je samozřejmé, že každý by chtěl hrát co nejvíc a pokud možno od začátku. Každý v týmu ale máme svoji roli a já to akceptuju. A je mi celkem jedno, jestli je to z pozice útočníka nebo levého záložníka," usmívá se Vintr, který naposledy dvěma góly pomohl k výhře s Podbrezovou.

A zejména druhý gól stál za to. Vintr po Juráskově přihrávce napřáhl k povedené ráně, která zamířila do horního rohu brány. "Zkouším to takhle na zadní tyč i na tréninku celkem pravidelně. Musím ale říct, že v tom byl i kus náhody, když míč zapadl takhle přesně. Někdy se to tak povede," vykládal záložník, který chvilku předtím skóroval po kličce gólmanovi. "Kuba Přichystal vybojoval míč a posunul mi ho. Mohl jsem střílet levačkou na zadní tyč, na což jsem si ale úplně nevěřil, takže mi klička připadala jako nejlepší možné řešení. Jsem rád, že mi tam nějaké góly napadaly, nás ofenzivních hráčů je v týmu celkem hodně a hrajeme dost útočně, takže šancí máme dost a pak už je to jen o štěstí a kvalitě v zakončení. Na tom se dá pracovat pořád, protože stále ještě hodně šancí neproměnujeme."

Dvaadvacetiletý Vintr se do Zbrojovky vrátil v zimě ze zmíněného hostování v Líšni, kde zůstalo jeho dvojče Ondra. "Po nějaké době jsme chvíli byli zase spolu v týmu. Teď už se zase míjíme, v Líšni mají tréninky spíše odpoledne a večer. Takže já dojedu domů a brácha si vezme auto a letí zase do Brna. Ale pořád věříme, že nám vyjde sen zahrát si spolu první ligu, ve které jsme se taky minuli. Nebo v nejhorším proti sobě, ale to bychom se asi pokopali," směje se Marek.

Ten patří k hrstce hráčů, kteří absolvují celou přípravu od začátku. "Nechyběl jsem zatím snad ani na jednom tréninku. Příprava je opravdu hodně dlouhá, ten druhý měsíc už se docela vleče. Už se těším, až to vypukne. Máme před sebou velký úkol a věřím, že máme síly na to, abychom to zvládli," vyhlíží Vintr březnový start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...