SOUHRN: Jak se dařilo Zbrojovákům v reprezentaci?

SOUHRN: Jak se dařilo Zbrojovákům v reprezentaci?

Již tradičně se vybraní hráči Zbrojovky vydávají v reprezentační pauze na srazy národních týmů. Brno tentokrát opustilo kvarteto hráčů – Miloš Kratochvíl posílil výběr U21, Ladislav Krejčí s Antonínem Růskem U19 a Tomáš Chyla U18.

„Jednadvacítku“ čekaly dva klíčové kvalifikační zápasy. Ten domácí s Chorvatskem zvládla, zvítězila 2:1. V Řecku ovšem tým kouče Lavičky nezachytil začátek a po půli prohrával 0:2. Do druhého dějství kouč poslal na hřiště i Miloše Kratochvíla. Ten se v úvodu poločasu dostal do nadějné pozice, těsně ovšem minul pravou tyč. „Lvíčata“ nakonec podlehla 0:3 a výrazně si zkomplikovala cestu na EURO.

Tým U19 se vydal na závěrečnou fázi kvalifikace do Itálie. Těžký los přisoudil svěřencům trenéra Kozla na úvod jako soupeře Polsko. V utkání plném šancí nastoupili i Ladislav Krejčí a Antonín Růsek. Také oni se dostali do zajímavých pozic, stejně jako zbytek střelců ale na gólmana nevyzráli a duel tak skončil remízou 0:0. Proti Řecku tak národní tým potřeboval zvítězit. Dvakrát stáhl náskok soupeře, potřetí už se to ale nepovedlo a šance na postup tak byla fuč. V tomto utkání byl Krejčí po půli střídán. Závěr kvalifikace s postupující Itálií (1:1) pak už oba Zbrojováci odehráli opět celý. Na ligovém stadionu v Udine se neztratili a Růsek byl podepsán pod vyrovnávacím gólem.

Výběr U18 odehrál dva přípravné zápasy proti Dánsku. V prvním zvítězil 3:0, ve druhém remizoval 2:2. Zbrojovák Tomáš Chyla odehrál na kraji obrany druhé utkání.

U21: Miloš Kratochvíl (1 zápas, 45 minut)

U19: Ladislav Krejčí (3 zápasy, 225 minut), Antonín Růsek (3 zápasy, 270 minut)

U18: Tomáš Chyla (1 zápas, 90 minut)

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...