SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na EURO

SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na EURO

B r n o - Reprezentační pauza je u konce, o víkendu už se budou opět hrát ligové soutěže. V krátkém souhrnu vás seznámíme s tím, jak si vedli zástupci Zbrojovky v národních týmech.

Začneme u výběru U21, který má za sebou úspěšnou barážovou misi. Michal Ševčík do utkání na Islandu (výhra 2:1) vinou zdravotních problémů nezasáhl, v odvetě naskočil v základní sestavě a odehrál hodinu. Remíza 0:0 znamenala postup na Mistrovství Evropy, které se koná příští rok v Rumunsku a Gruzii.

Byl u toho také Filip Souček, který šel do hry na závěrečné minuty. V prvním duelu odehrál (taktéž jako střídající hráč) závěrečnou čtvrthodinu. Ještě před zahájením srazu bohužel nemoc vyřadila z nominace třetího Zbrojováka, Lukáše Endla.

Součástí týmu U18 byli na Ježkově memoriálu také Martin Černý a Jiří Hamza. Černý naskočil do všech tří zápasů - proti Německu (0:4) střídal na poslední půlhodinu, s Finskem (2:2) nastoupil v základní sestavě a odehrál poločas. Proti USA (1:4) šel do hry v 63. minutě. Hamza duel s Německem vynechal, proti Finsku naskočil v základní sestavě na 70 minut. V duelu s USA byl opět v základu a hrál poločas.

U výběru U17 si odbyl premiéru v roli asistenta trenéra Tomáš Polách. Na turnaji Syrenka Cup v Polsku podlehla reprezentace Anglii Anglii 0:3, poté porazila Rumunsko 3:1 a v duelu o páté místo prohrála s Mexikem 1:2.

další články

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...
OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek,...