SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na EURO

SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na EURO

B r n o - Reprezentační pauza je u konce, o víkendu už se budou opět hrát ligové soutěže. V krátkém souhrnu vás seznámíme s tím, jak si vedli zástupci Zbrojovky v národních týmech.

Začneme u výběru U21, který má za sebou úspěšnou barážovou misi. Michal Ševčík do utkání na Islandu (výhra 2:1) vinou zdravotních problémů nezasáhl, v odvetě naskočil v základní sestavě a odehrál hodinu. Remíza 0:0 znamenala postup na Mistrovství Evropy, které se koná příští rok v Rumunsku a Gruzii.

Byl u toho také Filip Souček, který šel do hry na závěrečné minuty. V prvním duelu odehrál (taktéž jako střídající hráč) závěrečnou čtvrthodinu. Ještě před zahájením srazu bohužel nemoc vyřadila z nominace třetího Zbrojováka, Lukáše Endla.

Součástí týmu U18 byli na Ježkově memoriálu také Martin Černý a Jiří Hamza. Černý naskočil do všech tří zápasů - proti Německu (0:4) střídal na poslední půlhodinu, s Finskem (2:2) nastoupil v základní sestavě a odehrál poločas. Proti USA (1:4) šel do hry v 63. minutě. Hamza duel s Německem vynechal, proti Finsku naskočil v základní sestavě na 70 minut. V duelu s USA byl opět v základu a hrál poločas.

U výběru U17 si odbyl premiéru v roli asistenta trenéra Tomáš Polách. Na turnaji Syrenka Cup v Polsku podlehla reprezentace Anglii Anglii 0:3, poté porazila Rumunsko 3:1 a v duelu o páté místo prohrála s Mexikem 1:2.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...