SOUHRN: Zbrojovácká sezóna v číslech

SOUHRN: Zbrojovácká sezóna v číslech

B r n o - Třicet zápasů, 67 bodů, 75 vstřelených branek. A výsledná druhá příčka, znamenající postup. Taková byla sezóna 2019/20 z pohledu čísel.

Z podzimní třetí příčky se Zbrojovka posunula na druhou. Zatímco během šestnácti podzimních kol nastřádali Brňané 31 bodů, v průběhu krátkého jara jim na konto připlulo 36 bodů. Na jaře tak Zbrojovka bodově vládla a zůstala neporažena. Celkem podlehla třikrát, sedmkrát remizovala a dvacetkrát zvítězila.

V domácím prostředí patří Zbrojovce taktéž druhá příčka (dvanáct výher, tři remízy), stejně jako venku (osm výher, čtyři remízy, tři porážky). Jako jediný tým dokázali Brňané zvítězit v Pardubicích, se kterými mají pozitivní bilanci (čtyři body). To platí i pro třináct dalších soupeřů, jen s Duklou je bilance negativní (jeden bod za domácí remízu).

Do všech třiceti duelů nakonec nezasáhl nikdo. Jednou (pro karty) chyběl Antonín Růsek, dvakrát pak Pavel Eismann a Damián Bariš. Stejná trojice je nejvytíženější i minutově. Nejméně minut (43) pak odehrál Martin Sedlák, celkem zasáhlo do hry 31 hráčů a tři gólmani.

Střelcům vládne Růsek

V počtu vstřelených gólů Brňané s číslem 75 dominují, defenzivu mají po Pardubicích druhou nejlepší (29 inkasovaných branek). Naprázdno vyšli třikrát - na Žižkově, s Duklou a v Prostějově. Rekodr padl na Vyšehradě, kde skórovali sedmkrát.

Na pozici nejlepšího střelce se nakonec dostal s dvanácti trefami Antonín Růsek, o jeden gól za ním zůstal Jakub Přichystal, který závěr ročníku pro zranění neodehrál. Třetí je se sedmi góly Adam Fousek. V lize patří Tondovi Růskovi šestá pozice. Alespoň jednou skórovalo 21 hráčů ze 31, kteří zasáhli do bojů. Nejméně minut na gól potřeboval Martin Sedlák (43).

Mezi nahrávači se díky skvělému jaru propracoval na první pozici Ondřej Pachlopník, který spoluhráčům nachystal devět branek. Osm nahrávek mají na kontě Ondra Vaněk a Kuba Přichystal.

Nejčastěji se skóre v náš prospěch měnilo v poslední čtvrthodině - osmnáctkrát. Brankově nejchudší naopak byly vstupy do druhé půle (devět branek). Závěr byl ovšem také nejrizikovější pro naši defenzivu (osm inkasovaných gólů), jen dvakrát naopak Zbrojovka obdržela branku v rozmezí 16. až 30. minuty.

Ve statistice pokutových kopů nakonec mírně dominují penalty zahrávané (osm) nad těmi, kterým jsme museli čelit (šest). Hned pět penalt vybojoval Ondra Pachlopník, po jedné Šimon Šumbera, Kuba Přichystal a Tonda Růsek. Z osmi penalt jsme sedm proměnili, soupeř ze šesti pokusů neuspěl dvakrát (jednou trefil břevnu a jednu penaltu zlikvidoval Floder).

Karetní hříšníci

Nejvíce žlutých karet má na kontě Kuba Šural (9), pětkrát viděli žluté napomenutí Ondra Vaněk s Janem Sedlákem. Naopak Lukáš Kryštůfek odehrál deset zápasů bez jediné karty.

Zatímco na podzim dohrávali Zbrojováci v oslabení jen jednou, během jara hned čtyřikrát. Juraje Kotulu tak doplnili Martin Šustr, Antonín Růsek, Adam Fousek a Jakub Šural.

A na závěr přijdou na řadu gólmani. Do hry zasáhli tři - hned první zápas odchytal Pavel Halouska, inkasoval dvakrát. Jiří Floder se mezi tyče postavil ve 21 zápasech (jeden z nich neodchytal celý, když nahradil vyloučeného Šustra), inkasoval 20 branek a udržel sedm čistých kont. Martin Šustr pak v devíti duelech obdržel šest branek a vychytal tři čistá konta.

Nejvíce branek obdrželi Brňané v Jihlavě (tři). Sedmkrát inkasovali dva góly, dvanáctkrát jeden, o deseti čistých kontech už byla řeč.

další články

Trenér Machálek po utkání s Líšní
A-tým
12.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání s Líšní

B r n o - Trenér Machálek nebyl navzdory dvěma výhrám po minulých přípravných duelech příliš...
Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3
A-tým
12.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém přípravném utkání dvakrát dokázala vyrovnat skóre trefami Adama...
Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře
Ostatní
12.08.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře

B r n o - O víkendu už se rozběhly první fotbalové soutěže, v nichž svou roli hráli i Zbrojováci na...