Sedyho musím pochválit, usmívá se autor vítězné branky Fousek

Sedyho musím pochválit, usmívá se autor vítězné branky Fousek

B r n o – Adam Fousek se vrátil do sestavy po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty. Na hřišti Opavy viděl hned i pátou, ovšem mrzet ho to nemuselo – v první půli totiž důležitým gólem nasměroval Zbrojovku k výhře!

Psala se 18. minuta, když jej dlouhým nákopem našel Honza Sedlák. „Víme, že Sedy má tohle předskakování a vypichování míčů dobré. Viděl, že jsem rozběhnutý, musím ho pochválit (úsměv). Při přebírání balónu už jsem měl před sebou dálnici do brány, rozhodl jsem se hned v ten moment, že zkusím vystřelit na zadní tyč. Jeden z protihráčů to ještě tečoval,“ popisoval Fousek klíčový moment první půle. Pro Adama to byl už druhý letošní gól, i první trefa proti Slovácku byla shodou okolností vítězná.

A onen okamžik Zbrojovku posadil na koně. „Předtím jsme přežili několik šancí, Berky nás podržel. Je to zkušený gólman a bylo znát, že má něco za sebou a přiklonilo se k němu štěstí, což je super pro něj i pro nás. Hned první brejk jsme proměnili a myslím, že od toho gólu jsme Opavu už do tolika vážnějších šancí nepouštěli, až na ten neuznaný gól a přímák v závěru. Dozadu nám to až na ten začátek celkem klapalo,“ pokračoval hráč, který v utkání nastoupil na pozici útočníka.

„Pozice si nevybírám, hraju na postu, který mi určí trenér. Snažím se pak vždycky učinit maximum, abych pomohl týmu. Dnes to vyšlo tak, že jsem nastoupil v útoku, měli jsme úkol napadat stopery, aby to moc nevyváželi. Víme, že naše hra může vypadat jinak, můžeme si to dávat po zemi, víc kombinačně, ale na to teď úplně není prostor. Důležité jsou získané body, nesmíme dostávat góly a zápasy musíme uválčit, což jsme dnes zvládli,“ potvrzuje Fousek, že hlavním cílem Zbrojovky v neděli bylo vítězství. „Střídající hráči nám do toho taky naskočili dobře, pomohli nám a Hlaďas dal navíc gól.“

Za týden čeká na Brňany další těžký venkovní duel, tentokrát v Ďolíčku s Bohemians. „A potom hostíme Zlín. Nejbližší zápasy hodně napoví, byť samozřejmě nic definitivně nerozhodnou. Bude to hodně těžké, ale dnes jsme psychice dost pomohli. Máme týden na to, abychom se připravili, a uděláme vše pro to, abychom i příští týden uspěli,“ završil své hodnocení Fousek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování
A-tým
28.07.2021 | Martin Lísal

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování

B r n o - Dva mladí Zbrojováci odcházejí na hostování. Záložník David Jambor bude působit ve...
Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec
A-tým
27.07.2021 | Martin Lísal

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl...
Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU
Ostatní
26.07.2021 | Martin Lísal

Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU

B r n o – Zbrojovka vstoupila do nové sezóny s novým hlavním partnerem – projektem PROBINEX. Jeho...