Šimon Šumbera: Výhra by nám mohla psychicky pomoci

Šimon Šumbera: Výhra by nám mohla psychicky pomoci

B r n o – Šimon Šumbera šel ve včerejším pohárovém klání do hry jako poslední, na hřišti strávil jen čtrnáct minut – a nakonec celý zápas gólovou trefou rozhodl.

Klíčový moment se urodil v 87. minutě. „Gólman po centru vyhodil míč, ale Sedy (Jan Sedlák – pozn. red.) soupeře skvěle předskočil. Víme o něm, že tohle perfektně umí. Hláďa (Jan Hladík – pozn. red.) mi pak nabil a já jsem se jen soustředil na to, abych prostřelil gólmana a všechny přede mnou. Míč šel pod ním a nejspíš jej pak někdo z bránících hráčů ještě tečoval, ale byla to docela velká rána, takže to prošlo až do sítě,“ popisoval svou trefu Šumbera.

Ten se na hřiště dostal v 77. minutě, střídal Kubu Přichystala. „Měl jsem jít místo Honzy Hladíka do středu hřiště. Úkoly byly celkem jasné, chtěli a potřebovali jsme vyhrát. Jsem rád, že se to nakonec povedlo, protože je před námi zbytek reprezentační pauzy, ta výhra by nám mohla psychicky pomoci. Gól mohl dát kdokoliv, to není tak důležité, ale výhru jsme potřebovali jako sůl,“ těší Šumberu výsledek.

„Každý ví, jak na tom aktuálně jsme. Je na nás trochu deka, děláme vše pro to, aby tomu tak nebylo, a jakákoliv, i třeba šťastná výhra v tom může pomoci. Každý fotbalista tohle zažil, to období, kdy se nedaří, nejdou nohy, nevěříme si tolik. Samozřejmě je pro nás hlavní bodovat v lize, ale nebrali jsme pohár jako nějakou nutnou povinnost. Věděli jsme, že si v něm můžeme pomoci a lépe si nastavit hlavy, což se snad povedlo. Ještě bych nás rozhodně nezatracoval,“ zakončil devětadvacetiletý záložník.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování
A-tým
28.07.2021 | Martin Lísal

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování

B r n o - Dva mladí Zbrojováci odcházejí na hostování. Záložník David Jambor bude působit ve...
Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec
A-tým
27.07.2021 | Martin Lísal

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl...
Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU
Ostatní
26.07.2021 | Martin Lísal

Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU

B r n o – Zbrojovka vstoupila do nové sezóny s novým hlavním partnerem – projektem PROBINEX. Jeho...