Špatně jsme to dohráli, mrzí Šustra inkasovaný gól v Teplicích

Špatně jsme to dohráli, mrzí Šustra inkasovaný gól v Teplicích

T e p l i c e – V posledních dvou zápasech se mezi tyče postavil po delší pauze Martin Šustr. Pokaždé inkasoval jeden gól po standardní situaci, jenže zatímco proti Slovácku tým skóre otočil, v Teplicích to nevyšlo a bodové konto Zbrojovky se tak nerozrostlo.

„Je to velká škoda. Myslím, že ve druhé půli jsme Teplice moc do šancí nepouštěli. Věřil jsem, že si minimálně bod odvezeme a že do vedení skočíme dříve, než minule. Bohužel jsme nedohráli žádnou situaci až do gólu, naopak nám tam jeden padl ze standardky a odjíždíme s prázdnou,“ mrzelo Šustra, který měl výrazně více práce v prvním dějství a jednou mu pomohlo i břevno.

Gólová situace se urodila deset minut před koncem, kdy se patičkou prosadil stoper Kučera. „Odvrátili jsme roh jen ke hráči Teplic, který střílel z otočky. Střela mu nesedla, ale Kučera to ještě tečoval patou a já už jsem nedokázal zareagovat. V první chvíli jsem si byl jistý, že muselo jít o ofsajd, ale pak jsem se dozvěděl, že za linií někdo zůstal stát. Z naší strany to bylo špatně dohrané a jsme za to potrestaní tím, že máme nula bodů,“ popisoval gólman Zbrojovky klíčový moment.

Tepličtí fotbalisté v minulém utkání podlehli v Plzni 0:7, rozpoložení obou soupeřů se ale po nedělním duelu zrcadlově otočilo. „Věděli jsme, že jim minulý zápas nevyšel, ale to se stane, nebrali jsme to v potaz. Ke každému soupeři přistupujeme s maximálním respektem. Tepličtí se z toho dostali a dnes uhráli zápas s nulou, takže debakl je zapomenutý. Chtěli jsme dnes dobře bránit a vpředu udeřit, ale bohužel jsme v ofenzivě nebyli tak kvalitní, nedohrávali jsme situace tak, jak by bylo potřeba, a proto soupeř zvítězil,“ pokračoval Šustr.

Ten má za sebou zatím pět utkání, jednou vychytal čisté konto. „Na každý zápas se chystám stejně, jako kdybych měl chytat. Pak už to záleží na trenérech, na koho ukáží a kdo z nás si přečte svoje jméno při předzápasové přípravě. Jako si mohou o místo říci hráči, mají to tak i brankáři.“

Zbrojováci zakončí rok utkáním proti Baníku, poté se nakrátko rozejdou a na startu nového roku je čeká krátká zimní příprava. „Možná je to pro nás lepší, abychom se v tom nemuseli patlat, kolikátí jsme a kolik máme bodů. Dostaneme brzy šanci odčinit nezdary z podzimu. Celý rok byl hodně hektický a turbulentní, ale za situaci, ve které jsme, si můžeme hlavně sami. Odpočineme si přes vánoce a potom na to vletíme, abychom začali sbírat body ve větším počtu a zachránili se,“ věří Šustr.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...