Střelec Bartolomeu: Jeden zápas sezónu nedělá, musíme pracovat dál

Střelec Bartolomeu: Jeden zápas sezónu nedělá, musíme pracovat dál

B r n o - K tomu, aby zlomil doposud bezbrankový stav utkání v Sokolově, potřeboval Robert Bartolomeu jen čtyři minuty. Po spolupráci střídajících hráčů propálil povedenou ranou Dvořáka a nasměroval tak Zbrojovku k cenné výhře.

Robert v 73. minutě převzal míč od Ondřeje Vintra, po dvou krocích tvrdě vypálil a Dvořák jeho pokus nedokázal zastavit. "Od prvního okamžiku jsem byl rozhodnutý vystřelit. Hodně situací chceme dohrávat kombinačně, málo to bereme na sebe, tak jsem se rozhodl takhle. Gólman to asi čekal spíš na zadní tyč, každopádně na míč nedosáhl," popisoval jeden z klíčových okamžiků sám střelec. "Abych řekl pravdu, ani si nevybavím, že bych dal někdy gól takhle rychle po příchodu na hřiště," usmál se.

Po gólu se Bart chvíli rozkoukával, pak běžel slavit pod sektor hostujících fanoušků, kam se kromě hráčů ze hřiště seběhli i borci z lavičky. "Nejdříve jsem se jenom rozhlížel, vyhledával kluky, ti se rozběhli sami a já už jen běžel za nimi. Byla to úleva, chvilku poté jsme dali druhý gól a pak už jsme věděli, že to zkrátka musíme zvládnout. Jen v poslední minutě měli domácí ještě jednu nebezpečnou situaci. Ale ještě než jsme nastoupili do hry, měli kluci celý druhý poločas hodně situací, které mohly skončit gólem už dřív. Všichni jsme věřili, že zápas dokážeme zlomit."

Samotný gól byl pochopitelně úlevou nejen pro všechny Zbrojováky, ale i pro střelce samotného. "V minulé sezóně jsem na něj čekal déle, teď přišel už v druhém zápase, který jsem hrál. Je to menší úleva, určité zadostiučinění za trénink, ale pořád jsme na začátku a je toho před námi hrozně moc. Nepodléháme žádnému uspokojení, protože jeden zápas nám sezónu rozhodně neudělá a musíme pracovat dál," ví Bartolomeu.

Tomu může trefa pomoci i v ostrém boji o místo na kraji zálohy, kde už tak vysoká konkurence po uzdravení Petera Štepanovského ještě vzroste. "Je nás tu víc. Některé hráče může trenér využít i na jiných postech, s jinými počítá primárně na kraj. Je na něm, jak zvolí sestavu, a na nás, jak budeme pracovat a jak se budeme prezentovat na hřišti. Krajní hráč by měl mít čísla, tak to zkrátka je."

Od pondělka se nyní Brňané chystají na domácí duel s Ústím. "Každá výhra náladě pomůže. V minulých zápasech jsme se sami dostali pod tlak, zasekali si hlavy a v zápase nám to pak nešlo, výkony nevypadaly dobře. Teď je to lepší, ale jak už jsem říkal, jeden zápas sezónu nedělá a nesmáme podlehnout žádnému pochybnému uspokojení," zakončil pětadvacetiletý záložník.

další články

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
10.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete...

B r n o - Ve středu mají Brňané na programu čtvrtý z pěti přípravných duelů před zahájením sezóny....
U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech
Mládež
10.08.2020 | Martin Lísal

U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech

V n o r o v y - Přípravka Zbrojovky (U9) absolvovala na začátku srpna prázdninový turnaj v novém...
Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...