Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy, naposledy rozhodl chladnokrevně proměněnou penaltou nečekaně napínavou bitvu ve Vítkovicích.

Na hřiště šel přitom až v průběhu utkání - podobně jako v Chrudimi, kde na podzim skóroval dokonce dvakrát. A prvním gólem načal Fousek demolici Prostějova.

Ještě před penaltou zaujal šestadvacetiletý ofenzivní hráč fanoušky neobvyklým slalomem, ze kterého bohužel rezultoval jen rohový kop. "Mým úkolem bylo podržet na hřišti míč, aby si naše obrana odpočinula. Měli jsme hrát na sebe, zaměstnávat soupeře a něco vpředu vymyslet. Jsem rád, že to alespoň takhle vyšlo, v ten moment jsem se docela chytl," vzpomínal Fousek na kličkovanou, během které postupně obešel tři protihráče. "Možná jsem to měl vzít na sebe a vystřelit."

V závěru pak nejprve protáhl gólmana domácích z přímého kopu, po následném obléhání branky pískl sudí Franěk penaltu a roli borce, který Zbrojovce navrátí vedení, na sebe vzal právě on. "Kdyby byl na hřišti Vaňous, kopal by ji asi on. Takhle jsem šel já. V přípravě jsem pár penalt kopal, věřil jsem si, tak proč ne, nemám s tím problém. I za tohoto stavu a v tomto čase jsem si věřil, v opačném případě by nemělo smysl na penaltu chodit," usmíval se střelec, který pokutový kop s ledovým klidem poslal do horního rohu brány.

Za pár dalších minut bylo hotovo a hráčům, trenérům, funkcionářům i fanouškům Zbrojovky spadl kámen ze srdce. "Byla to úleva, ani jsme se nemohli moc radovat, jak jsme byli vyčerpaní. Bralo to hodně sil, hlavně klukům, co odehráli celý zápas, já jsem byl na hřišti jen půlhodinu. Na druhou stranu jsem byl nahoře sám proti třem, bylo to náročné něco uhrát. Pořád nám to tam lítalo do vápna, naštěstí jsme to ustáli a máme tři body, což je v tomto náročném programu vítanou vzpruhou," naznačil Fousek, že tři body mají výrazné regenerační účinky.

A ty budou potřeba. Už v neděli jdou totiž Zbrojováci znovu do boje. "V tom začátku jara máme ty pauzy krátké, ale nedá se nic dělat. Důležitá je regenerace, o ničem jiném to skoro není, na nic není prostor. Máme kryokomoru, v sobotu trénink a v neděli musíme tři body potvrdit doma. Pak před zápasem v Líšni už je pauza o den delší. Něco podobného jsme nikdo z nás nezažil, ale musíme to zkrátka zvládnout."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Sestřih vítězného utkání se Žižkovem
A-tým
01.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání se Žižkovem

B r n o - V předposledním domácím utkání sezóny navázali Zbrojováci na předcházející gólové hody a...
Zbrojovku opouští Jan Pázler, kterému končí hostování
A-tým
01.07.2020 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jan Pázler, kterému končí hostování

B r n o - Fotbalovou Zbrojovku opouští útočník Jan Pázler, kterému ke 30. červnu vypršelo hostování...
Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!
30.06.2020 | Martin Lísal

Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!

B r n o - 6, 3, 5, 5. Taková je střelecká bilance Zbrojovky v posledních domácích zápasech. Na...