Střelec Řezníček: Od Baryho to byl suprový centr

Střelec Řezníček: Od Baryho to byl suprový centr

B r n o – Kuba Řezníček prokázal v nedělním utkání znovu svou sílu. Na čtyřgólové představení proti Jihlavě navázal trefou jedinou, zato ovšem vítěznou. V závěru Kuba rozhodl duel v Líšni přesnou hlavičkou.

Všemu předcházel milimetrově přesný míč od Damiána Bariše. „Byl to hlavně dobrý centr od Baryho, suprový. Já jsem si ho našel a věděl jsem, kam půjde. Jsem moc rád, ale není vůbec důležité, kdo ten gól dal, mohl to být kdokoliv. Potvrdili jsme domácí výhru a to se počítá,“ řekl Řezňa po utkání.

Ulevilo se mu tím spíš, že předtím dvě zajímavé možnosti nevyužil. Nejprve první půli efektní patičkou minul bránu. „Nešlo o žádnou frajeřinu, míč jsem měl za sebe, takže se v té situaci nic jiného dělat nedalo. Pokusil jsem se zakončit, ani nevím, kolik nakonec chybělo. Ale určitě se to dalo trefit lépe.“

Krátce po úvodní trefě pak Řezníček mohl přidat druhý zásah, samostatný únik ale nezakončil. „Tu situaci jsem podcenil, chtěl jsem si počkat na pohyb Vesyho (gólmana Veselého – pozn. red.), ale obránce mě rozhodil. Jestli se to dalo nebo nedalo písknout, to vůbec neřeším a nechci se na to vymlouvat. Měl jsem zakončit dřív, mohli jsme mít klid.“

Líšeň už je nyní minulost a Zbrojováky čeká před reprezentační pauzou programově pestrý týden. „Dnes máme pozápasový trénink, pak se budeme chystat na pohár, od čtvrtka na Varnsdorf. Zatím nevíme, v jakém složení do Kroměříže pojedeme, ale ať bude na hřišti kdokoliv, bude naším cílem postup. Chceme zvládnout každý zápas a to platí i pro Varnsdorf, hlavně doma musíme být pokud možno stoprocentní,“ je přesvědčen aktuálně nejlepší střelec soutěže.

I díky kanonádě s Jihlavou si Řezníček drží průměr gólu na zápas. A už poznal, jak náročná druhá liga může být. „Poslední zápas byl hodně o nakopávání, spousta soubojů, málo se hrálo po zemi. Tak to je, soutěž je zkrátka v tomhle specifická, při mém stylu je to hodně o soubojích, ale nemám s tím problém. Teď v neděli mě trochu ovlivnila brzká žlutá karta, musel jsem se pak víc hlídat, nechodit do soubojů tak, jak jsem zvyklý. Nikdy nevíte, kdy vám v souboji vylétne ruka, něco se semele, náhoda je blbec. A rázem by mužstvo mělo velký problém,“ připomněl zkušený útočník žluté napomenutí, které od sudího obdržel v první půli.

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...