Šustr po Skalici: Zápas nám ukázal, kde máme rezervy

Šustr po Skalici: Zápas nám ukázal, kde máme rezervy

S k a l i c a - Šancí dost, gól žádný. Střelci Zbrojovky proti Skalici poprvé v zimní přípravě mlčeli a duel na hřišti slovenského druholigisty tak skončil bezgólovou remízou. Jak jej viděl trenér Šustr?

"Jsme v první řadě rádi, že jsme mohli takový zápas sehrát. Soupeř byl kvalitní v defenzivní činnosti, dobře se pohyboval a hůře se nám hledala cesta k bráně. Zápas nám ukázal, že jestliže budeme chtít do budoucna zvládat podobné duely, které se lámou za stavu 0:0, musíme hodně přidat v zarputilosti směrem dopředu, do náběhu a obecně na kvalitě v zakončení a na důrazu ve vápně. V tomhle máme rezervy," hodnotil kouč.

Ten učinil před zápasem jeden překvapivý tah - na stopera zařadil devatenáctiletého záložníka Krejčího. "Může to být jedna z variant pro zápasy, kdy spíše dobýváme a tvoříme. O Laďovi obecně víme, jakou kvalitu má a jak dokáže zahrát, dnešní zápas na novém postu bez problémů zvládl."

Po hodině hry se Krejčí posunul na své obvyklé místo, po bok parťáka Růska. Ten hrál poprvé od lednové operace zápěstí a nakonec vydržel na hřišti celý zápas. "Byla na něm znát chybějící herní praxe, což je logické. Ruka ho asi ještě trochu limituje, ale je dobře, že zvládl odehrát a odpracovat celý zápas nahoru dolů" těšilo Šustra.

V posledním utkání přípravy čeká na Brňany Vyškov, hrát by se mělo v sobotu 23. února od 10:15 na Srbské (v případě změny budeme informovat). Ve stejný čas pak vstoupí Zbrojovka o týden později do jarních bojů na hřišti Chrudimi.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...