Tipsport liga končí, v duelu o umístění čeká na Zbrojovku Třinec

Tipsport liga končí, v duelu o umístění čeká na Zbrojovku Třinec

B r n o - V sobotu 25. ledna odehraje Zbrojovka poslední zápas zimní Tipsport ligy, o umístění se střetne s druholigovým Třincem. Hrát se bude tradičně v areálu TCM Brněnské Ivanovice, výkop proběhne v pravé poledne.

O sestavě, která do utkání naskočí, ještě rozhodnuto není. Pravděpodobně však trenéři zvolí podobný model, jako v předchozích utkáních. Z areálu bude zajištěn online přenos.

Od 14 hodin pak skončí brněnské pořadatelství turnaje utkáním Znojma s Frýdkem-Místkem. Vstupné činí tradičně 30 Kč (ženy, děti, majitelé ZTP průkazu a permanentkáři zdarma). Do areálu TCM se dostanete spoji 40 a 48, které vyjíždějí ze zastávky Úzká - cílová zastávka je Ivanovické náměstí a autobusy jezdí v sobotu každých 20 minut.

Něco k soupeři

Aktuálně dvanáctý celek druholigové tabulky má před jarní částí podobné starosti jako Zbrojovka. Od patnácté příčky jej totiž dělí ve vyrovnané tabulce jediný bod. Třinec se trápí zejména doma, získal zde pouhých pět bodů (venku deset) a je v tomto ohledu nejhorším celkem v soutěži.

V kádru soupeře figuruje jako hostující hráč i juniorský mistr ČR z loňské sezony, obránce Jan Malík. Na podzim odehrál deset utkání, nechyběl ani v přípravě - v posledním utkání skupiny Tipsport ligy odehrál proti Karviné (2:1) druhý poločas. Nastoupil i proti Frýdku-Místku (3:3), nezasáhl jen do prohraného utkání s Baníkem.

Z těchto výsledků vykrystalizovalo pro Třinec třetí místo v tabulce skupiny D, a tedy možnost zahrát si proti Zbrojovce. Naposledy se oba celky v přípravě střetly 23. ledna 2010, Brňané vyhráli Križkovou brankou 1:0 a čisté konto si připsal gólman Doležal.

V sezoně 2011/12 ovšem došlo ke konfrontaci klubů v druhé lize. V domácím utkání se urodila bezbranková remíza (byl u toho i David Pašek), v odvetě Zbrojovka zvítězila na hřišti Třince 2:1. Vítěznou branku vsítil Mezlík, kromě něj do utkání naskočili i Doležal, Pašek, Pernica, Buchta a Lutonský.

další články

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši
B-tým
01.10.2023 | Martin Lísal

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný...
PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...