sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Tomáš Došek o rozlučce: Je skvělé se zase potkat s klukama tady v Brně

Tomáš Došek o rozlučce: Je skvělé se zase potkat s klukama tady v Brně

Do zápasu aktivně nastupoval, po jednom z centrů se hlavou položil do míče a orazítkoval tyč. Typickým pohybem a holou hlavou nenechal diváky dlouho přemýšlet nad tím, kdo je na hřišti. Tomáš Došek ve Zbrojovce strávil pět sezón. V útoku svého času „řádil“ především se svým holohlavým kolegou Alešem Bestou. Vyhlášený vtipálek byl vstřícný k novinářům i tentokrát a humor jej rozhodně neopustil.

05.06.2018 | Jakub Sabol. FOTO: Vlastimil Homola

 
Tomáši, hrajete ještě fotbal?

Ano, nastupuji ve čtvrté slovenské lize za FC Slovan Hlohovec.

Pořád nastupujete v útoku?

No jasně, kde jinde? Rok dozadu to šlo, nastřílel jsem přes dvacet branek. Teraz mi to tam moc nepadá, dal jsem asi jen dvanáct gólů. Oni tam na Slovensku mají menší brány než tady, to je pak ťažké.(úsměv) Nohy mě už moc neposlouchají, takže stojím před bránou, kluci mě trefují a já zakončuji hlavou. Zítra hrajeme s prvním týmem, za který hrají dvacetiletí borci z béčka Spartaku Trnava. Těm už moc nestačím. Trenér mě tady vážil, mám asi deset kilo nadváhu. (úsměv)

Mluvíte tak trochu československy, že?

Vždycky když přijedu do Čech, tak mluvím slovensky a na Slovensku zase obráceně.

Jak jste se jako Západočech ocitl v Hlohovci?

Hrával jsem za Slavoj Koloveč, to je kousek od Plzně. Pak se nám narodilo dítě a žena se chtěla vrátit na Slovensko.

Takže si můžete připsat další zahraniční angažmá.

(smích)No určitě. Místní mi říkají zlatá česká tvrdá koruna.

Na koho jste se nejvíc těšil?

Abych řekl pravdu, tak jsem vůbec netušil, kdo tady bude. Nakonec se to sešlo skvěle. Koukal jsem, jak některým narostlo bříško. Parádní figuru má Patrik Siegl, ten se udržuje. Střešťa mě překvapil, vypadá dobře. Tomáš Okleštěk je pořád vysmátej a pro mě je velké překvapení, že si pořídil dítě. Truska klasicky hraje na sto procent, ten nikdy neprohrává. A Švanci je šoumen no, taková role mu svědčí. Kluci jsou v pohodě, rád je vidím.

Vy jste byl také šoumen.

Ne, já ne. Co se mi narodilo to dítě, tak jsem takový. Jak jen to říct? Klidnější.

Pořád Vás fotbal živí?

Nějaké peníze mi dávají, jinak mi majitel klubu dává práci u něj ve firmě. Jezdím s dodávkou a rozvážím zboží. V Plzni jsem vlastnil posilovnu, ale kvůli stěhování na Slovensko jsme ji prodali.

Jak se daří vašemu dvojčeti Lukášovi?

Brácha u mě byl minulý týden na návštěvě. Trochu přibral, má asi 105 kilo.(smích) Chrápe a nic nedělá. Asi šetřil víc než já. Byl na operaci s kolenem, takže fotbal už vůbec nehraje.

Těší Vás, že si na vás vzpomněli?

Je to super se zase potkat v Brně. Dneska jsem tu s rodinou, takže jedu hned domů, abych zítra v tom zápase nebyl unavený. Když jsem tu, tak mě napadá, že bych tu mohl oslavit narozeniny. Mám je v září a vždycky někam jedu s kamarády. Byli jsme v Plzni, v Praze, tak teď asi udělám něco v Brně. Půjdeme na pivo a tak.

Jaké to je po letech vstoupit na brněnský trávník?

Je pravda, že chvíli jsem se rozkoukával. Změnilo se to tu, támhle ta tribuna je úplně nová. Musím říct, že to tady vypadá moc hezky. Škoda že kluci spadli.

Sledujete výsledky Zbrojovky?

Ano, vždycky v neděli po zápase si pouštím sestřihy. Brno jsem párkrát viděl i v televizi. Klukům to tam moc nepadalo, hodně remizovali. Když hrajete o záchranu a doma moc nevyhráváte, tak je to těžký. Je škoda, že v takovém velkém městě a na tak pěkném stadionu bude liga chybět. Já ale doufám, že za rok zase postoupí.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz