Trenér Dostálek po pohárové prohře ve Varnsdorfu

Trenér Dostálek po pohárové prohře ve Varnsdorfu

B r n o – Dlouhá cesta na sever bohužel nepřinesla kýžený postup do další fáze MOL Cupu, naopak. Zbrojovka ve Varnsdorfu prohrála v prodloužení, navíc přišla o dva zraněné hráče. Kouč Dostálek tak po utkání mnoho důvodů k optimismu neměl.

„Mrzí nás, jakým způsobem jsme z poháru vypadli. Zápas byl vyrovnaný, což jsme očekávali. V úvodu jsme měli těžké nohy, postupně jsme se do toho dostávali a v závěru se nám povedlo jít do vedení. To jsme si bohužel nepohlídali, v prodloužení přišlo další zaváhání. V utkání jsme postupem času dali příležitost i mladým hráčům, které jsme dnes měli v nominaci, někteří projevili solidní chuť říci si o možnost usadit se případně pevněji v prvním týmu, což je jeden z mála pozitivních prvků v utkání,“ komentoval kouč průběh bitvy, kterou rozseklo až prodloužení.

Domácí šli do vedení po rohovém kopu, Zbrojovka ale dokázala srovnat a dvanáct minut před koncem šla do vedení. Bohužel záhy poté inkasovala kuriózní gól, kdy Hrabinova malá domů skončila až v síti. „Chyby se stávají, fotbal je občas přináší, někdy vám takový moment pomůže, jindy naopak. Pro Jirku Flodera přišla v nevhodný moment, protože v prvním poločase například chytil stoprocentní šanci, ukázal skvělý postřeh na brankové čáře. Chyboval, ale věšet ho za to nebudeme,“ podržel Dostálek gólmana Flodera.

I přes tento moment mohli Brňané duel rozhodnout ještě před prodloužením. Zejména Řezníčkův pokus byl hodně nebezpečný. „Šeďa to Kubovi dobře připravil, střela šla do protipohybu gólmana, ten ale parádně zareagoval a domácí podržel. Soupeř se pak v prodloužení prosadil, my jsme poté šli do rizika a z toho vyplynul čtvrtý zásah.“

Co na Zbrojováky nyní čeká? „V první řadě dlouhá cesta domů, která samozřejmě po prohře nebude příjemná. Bohužel jsme dnes přišli o dva hráče, trochu se to na nás momentálně nabalilo. Vyhodnotíme si, jaký režim po zbytek týdne zvolíme, protože prioritou je nachystat se co nejlépe na páteční domácí zápas. Věříme, že alespoň část marodů už příští týden bude k dispozici,“ zakončil Dostálek připomínkou nuceného střídání Kryštůfka s Fouskem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...