Trenér Dostálek po prohře v Prostějově

Trenér Dostálek po prohře v Prostějově

B r n o – Po dvou výhrách inkasovali Zbrojováci na hřišti Prostějova tvrdý direkt, cestou do Brna museli vstřebávat prohru 0:2. Spokojeností tak pochopitelně nehýřil ani kouč Dostálek.

„První příčina prohry tkvěla už v prvním poločase. Hráli jsme hodně pomalu, nechávali jsme soupeře, aby se nám dostával pod balon. Nedokázali jsme zrychlit hru, když bylo potřeba jít rychle do otevřenější obrany soupeře. Po standardce jsme měli možnost jít do vedení, to se bohužel nestalo, naopak jsme před půli dostali první gól,“ popisoval Dostálek průběh úvodního dějství.

Po změně stran se obraz hry na chvíli zlepšil, na výsledku to ale nic nezměnilo. „V půli jsme hru malinko změnili, střídající hráči přinesli oživení, ale nestačilo to, abychom zápas dokázali zvládnout. Nebyli jsme ochotní se přizpůsobit agresitivě a důrazu soupeře, prohrávali jsme souboje. A když už jsme měli příležitost, jako Fouskovu střelu po odraženém míči, vykopl jeden z obránců domácích míč na roh. To celkem dobře dokreslilo ten rozdíl, proč domácí vyhráli a my ne.“

Dostálkův tým se z prostějovské facky musí oklepat rychle, neboť už ve středu jej čeká další zápas. „Máme na programu pohárové utkání, které je naše povinnost zvládnout, od čtvrtka se pak budeme chystat na Jihlavu. Hráči toho teď mají samozřejmě plnou hlavu, ale věřím, že s pokorou přijmou hodnocení, které zápas přinesl, a vysvětlíme si věci, které bychom neradi opakovali. Potřebujeme teď s hráči pracovat, je to třetí kolo a první ztráta, takže se z toho nesmíme hroutit. I když nás to samozřejmě hodně štve.“

Aby ran nebylo málo, po půli musel odstoupit zraněný Štěrba, ještě před utkáním ze sestavy vypadl nemocný gólman Berkovec. „Na takové situace musíme umět zareagovat, příležitost dostal Jirka Floder a v půli Lukáš Endl. U Berkyho by to snad nemělo být nic vážného, Štěrba měl problémy s ramenem, tam asi více napoví pondělní vyšetření,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...