Trenér Dostálek po utkání se Slavií

Trenér Dostálek po utkání se Slavií

B r n o – Za standardních okolností by Zbrojováci remízu s prvním týmem tabulky brali. Tím spíš, že byla už druhá v sezóně – a Brno je tak jediným týmem, který se Slavií neprohrál. S ohledem na dlouhé oslabení hostů ale měli Brňané dojmy spíš rozpačité.

„Je samozřejmě potěšující, že jsme se Slavií letos neprohráli. Většinu utkání jsme odehráli v číselné převaze, leckdo čekal tři body, my jsme je také chtěli. Okolnosti ale vedly k tomu, že po dobrém výkonu nakonec bereme jen jeden. Chtěli jsme to zvládnout lépe a víme, že blíže vítězství se Slavií asi dlouho nebudeme. Nepovedlo se to, přesto i ten jeden bod bereme,“ hovořil po utkání kouč Dostálek.

Možný klíčový moment přišel po čtvrthodině. Sudí Orel zprvu ukázal faulujícímu gólmanovi Slavie Vágnerovi jen žlutou, po zásahu videorozhodčího ale verdikt pozměnil a Vágnera vyloučil. „Zdálo se nám to jasné, stejně tak ale Slavia chtěla jen žlutou. Rozhodčí to vyhodnotil takto, hrálo nám to pochopitelně do karet. Je jasné, že Slavia by v plném počtu byla dominantnější na balonu, i tak byla v určitých pasážích nebezpečná. Bereme to z pozitivního hlediska, získali jsme bod a budeme se chystat tak, abychom na to navázali v příštím utkání.“

Dostálek si v průběhu reprezentační pauzy pochvaloval návrat některých marodů, na druhou stranu jiní hráči ze sestavy zase vypadli. „Zdravotní problémy měl Sedlák, který nebyl v plnohodnotném tréninkovém procesu, a to ho vyřadilo z utkání. Na druhou stranu jsme měli v tréninku 23 zdravých hráčů, což znamenalo příjemné starosti. Už v týdnu jsme viděli, jak hráči pracují, podle toho jsme si utvořili představu a nakonec jsme sestavu celkem trefili,“ komentoval Dostálek. Mimo hru se kromě Sedláka ocitli ještě Přichystal a Endl, vrátil se naopak Čermák a alespoň na lavičku Dreksa.

A kdy měli Zbrojováci dle kouče nejblíže ke kýžené brance? „V první půli, kdy Ondra Pachlopník dokázal vyzobnout špatnou přihrávku. Škoda, že nenašel odvahu to zkusit dát do branky, tam jsme byli asi nejblíže,“ zmínil akci Ondry Pachlopníka a zablokovanou střelu Jana Hladíka. A komentoval také Pachlopníkův výkon. „Věřím, že ho čekají ještě lepší zápasy. Je to zajímavý, tahový hráč. Potřebujeme ho udržovat v určitém napětí, což se nám podařilo a doufám, že to tak bude pokračovat.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...