Trenér Dostálek po utkání v Třinci

Trenér Dostálek po utkání v Třinci

T ř i n e c – Další mise splněna. Zbrojovka dovezla z dopoledního mače v Třinci do Brna kompletní porci tří bodů. Výhra na hřišti slezského celku se ale nerodila lehce, Brňanům se totiž nepodařilo potvrdit vedení další brankou. I to zmínil na pozápasové tiskovce trenér Dostálek.

„V dnešním utkání jsme hodně drželi míč, byli jsme konstruktivní, bohužel jsme se nedokázali střelecky prosadit natolik, aby bylo vítězství výraznější a zápas se tak dohrával ve větším klidu. Přesto jsme rádi, že si odvážíme tři body, Třinec podle mého soudu jednoznačně nepatří na poslední místo,“ hovořil Dostálek, který v souboji bývalých Zbrojováků nakonec předčil Martina Zbončáka.

Základ k výhře položil proměněnou penaltou Kuba Řezníček, jehož návrat do sestavy byl důležitý i s ohledem na stav kádru. „Marodka je aktuálně opravdu velká, to se nám už dlouho nestalo, abychom měli na seznamu devět zraněných. Základní jedenáctku jsme poskládali, tam se toho tolik neměnilo, lavičku jsme museli doplnit mladými hráči z béčka,“ zmínil Dostálek Lacíka, Matulu či nováčka v týmu Kamenského. „Jsme rádi, že dnes nikdo nevypadl, nikdo se nevykartoval a na seznam ztrát nikdo nepřibyl. Naopak doufám, že do příštího utkání se někdo z marodky do sestavy vrátí, moudřejší budeme po dalších kontrolách během týdne.“

V bráně Zbrojovky se letos potřetí (podruhé od první minuty) objevil Jiří Floder. A připsal si první nulu, čímž k výhře také přispěl. „Je pravda, že ačkoliv jsme první a máme slušný počet bodů, dlouho jsme neudrželi čisté konto, jiní brankáři jich mají víc. Každá nula je tak pro gólmany fajn a dneska pro Jirku obzvlášť, i za to jsme samozřejmě rádi.“

Mladý gólman musel zvýšit pozornost především v závěrech poločasů. „Na konci první půle jsme tu situaci takticky nezvládli, to musíme řešit i za cenu přerušení, klidně i se žlutou kartou, zabránit rychlé rozehrávce. To jsme hráčům o pauze vytkli. Další nebezpečná situace pak nastala v samotném závěru, kdy už ale ta pozice pro střelu byla pro domácího hráče těžší. Jinak jsme zápas v defenzivě celkem zvládli, ale hlavně vezeme tři body, což byl náš hlavní cíl,“ uzavřel Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme korunovali dvěma góly
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme...

B r n o – Adam Fousek orámoval kalendářní rok 2021 dvěma góly na opavském stadionu – a pokaždé se...
Trenér Dostálek po utkání v Opavě
A-tým
04.12.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Opavě

B r n o – Ani týdenní odklad, ani domácí neporazitelnost Opavy, ani nepříliš vydařený první...
Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství si upevnila první příčku!
A-tým
04.12.2021 | Jakub Sabol. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství...

O p a v a - Zbrojováci zakončili podzim dohrávkou odloženého utkání v Opavě. Díky zlepšenému výkonu...