Trenér Kotal po utkání s Táborskem

Trenér Kotal po utkání s Táborskem

N o v á V č e l n i c e - Přípravné utkání s Táborskem nabídlo dle slov trenéra Kotala dva rozdílné poločasy. V prvním byl lepší soupeř, ve druhém Zbrojovka. V součtu to znamenalo remízu.

"Měli jsme slušný vstup do utkání, Keresteš nastřelil tyč, dorážka se nepovedla Klánovi. Pak jsme ovšem začali hrát profesorsky, soupeř byl aktivnější a lepší. Možná měli větší motivaci prosadit se proti ligovému týmu, to pro nás ale není omluvou, stejně jako podmínky. Ty byly pro oba soupeře stejné," naznačil kouč, že s výkonem v první půli nebyl vůbec spokojený.

Ve druhé půli to již bylo lepší, Brno dokonalo obrat a bylo pár minut od vítězství. "Vystřídali jsme, měli převahu a řadu šancí. Opět musím pochválit mladé kluky za chuť bojovat a prosadit se. Škoda jen kaňky v podobě zbytečné chyby v závěru, kdy jsme inkasovali po špatné rozehrávce. Řadu dalších šancí jsme nevyužili. V každém poločase byl jeden z týmů lepší, proto je asi výsledná remíza spravedlivá."

Teď čeká na Brňany dvoudenní volno. "V pondělí trénink nebude, neboť pak nás čeká náročný program bez volného dne. Navíc trénink v takových klimatických podmínkách je hodně složitý. Sejdeme se v úterý, skončil nám blok přípravy, ve kterém byl prostor zkoušet hráče na různých postech a s různými úkoly. Teď už se budeme snažit sestavu stabilizovat a chystat se na ligu. Soupeři jsou kvalitní, kádr projde dobrou prověrkou," je přesvědčený Kotal.

Ten zároveň věří, že se tým sejde v následujícím týdnu v rámci možností kompletní. "Problémy má Slančík, dostal angínu. Ostatní by snad měli být v pořádku, samozřejmě vyjma Schustera. V sobotu dostali volno Zavadil a Melichárek, oba měli problémy drobnějšího rázu a měli by se zapojit," dodal Kotal.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...