Trenér Kříž po utkání v Příbrami

Trenér Kříž po utkání v Příbrami

P ř í b r a m – Po bezbrankové první půli zlomila Zbrojovka Příbram dvěma brankami, na kterých se asistencí podílel střídající Peter Štepanovský. Byla z toho druhá jarní výhra – a také druhá výhra pro trenéra Lukáše Kříže.

„Bylo vidět, že obě mužstva chtějí uspět. Připravovali jsme se na to, abychom byli trpěliví, to jsme zopakovali i o přestávce. Už v první půli jsme měli šanci po krásné hlavičce Petera Štepanovského, i Příbram měla možnosti. Ve druhé půli jsme byli odměněni, jsem rád za tři body, i když to bylo trochu nervózní. Věřil jsem, že to tady zlomíme,“ hodnotil kouč zápas.

Zbrojováci šli do boje bez několika zraněných či vykartovaných hráčů, po půlhodině musel navíc odstoupit Jakub Šural. Bez nadsázky lze říci, že s nasazením Petera Štepanovského měli trenéři šťastnou ruku. „Dobrý tah, zaplaťpánbůh. Kubovi samozřejmě přeju, aby byl co nejrychleji zpátky na hřišti, má bohužel asi zlomený nos. Šeďo měl v první půli tutovku, kdy to gólman vytáhl, pak byl u obou gólů. Klobouk dolů, v jeho letech, dobrý tah,“ zopakoval Kříž s úsměvem.

Nejen na trenérech byla po utkání znát velká úleva. „Kluci samozřejmě vědí, že se jim sezóna nepovedla, musíme k sobě být upřímní. Měli radost, musíme to ale brát tak, že nás ve středu čeká další zápas proti Žižkovu. Musíme se připravit, chceme zase uspět. Teď nás čeká regenerace, v neděli mají kluci volno a pak se budeme chystat na Žižkov.“

Ještě jednu nepříjemnost musel realizační tým řešit – vinou vyloučení z minulého utkání na lavičce chyběl Marek Zúbek. „Má dobré postřehy, perfektně vnímá, jak jsou kluci postavení, doplňujeme se. Chyběl nám a budu rád, až se ve středu zase objeví na lavičce,“ zakončil Kříž zápasové hodnocení.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...