Trenér Machálek: Zůstávám optimistou a věřím, že se soutěž dohraje

Trenér Machálek: Zůstávám optimistou a věřím, že se soutěž dohraje

B r n o - Na úvod jara dovedl tým k výhře nad Sokolovem, důkladnou přípravu na Ústí už ale trenér Machálek využít nestihl. Jak tráví kouč nucené volno a jak odhaduje další vývoj situace, to prozrazuje v následujícím krátkém rozhovoru!

Jak trávíte aktuálně volný čas?
Prakticky od počátku této situace jsem na chalupě, kde se snažím dohnat všechny možné resty, které se za dlouhé roky nakupily. Člověk byl prakticky neustále na hřišti, zatímco teď má více času na své bližní, na rodinu, na vnoučky. To je na současném stavu pozitivní. Ale současně samozřejmě neustále mluvíme o fotbale. Díky telefonu a internetu můžeme být v kontaktu s majitelem, Tomášem Požárem, hráči i realizačním týmem. Bavíme se o tom, co může nastat, o všech možných scénářích, abychom byli pokud možno připraveni. Co se týče profesionálního fotbalu, rozhodnutí zatím nepadlo, ale je tu viditelná snaha o dohrání soutěží.

Troufáte si předikovat další vývoj?
Zhruba před deseti dny jsem nastínil optimistický scénář, kdy bychom třeba ještě v průběhu dubna mohli začít trénovat. Zůstávám tedy optimistou a věřím, že se soutěž dohraje. Nikdo z nás tohle nikdy nezažil, takže se to těžko odhaduje a záleží na mnoha proměnných. Všichni vnímáme, že současný stav je naprosto bezprecedentní i ohledně mládeže a B týmu. Je potřeba přemýšlet a probrat, jak nastavit práci a tréninkové procesy napříč klubem, nejde jen o áčko. Takže i tohle teď řešíme.

Konzultujete situaci i s kolegy trenéry z jiných týmů?
V kontaktu samozřejmě jsme, voláme si. Ale s trochou nadsázky se spíše poptáme na to, jak se nám daří a jestli jsme zdraví, protože všichni jsou na tom podobně. Jasných informací je málo a neznámých naopak hodně.

Co se týče kontaktu s hráči, věnujete se i jejich psychice?
V tomto směru s týmem hodně pracuje Tomáš Požár. Základním cílem je, abychom byli připraveni, jakmile se situace začne uvolňovat. Hráči si budou muset zase zvyknout na míč, překlenou tu dobu, kdy s míčem nebyli. To bude pro všechny týmy stejné. Máme široký kádr, což by případně mohlo být naší výhodou, protože tempo soutěže bude v případě dohrávání vyšší. Ale to je samozřejmě hodně předčasná úvaha, navíc je v soutěži takto nastavených více týmů.

Díky za rozhovor!

další články

Trenér Machálek po výhře v Ústí nad Labem
A-tým
28.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře v Ústí nad Labem

B r n o - První ze třinácti jarních misí splněna, Zbrojováci zvítězili na hřišti nevyzpytatelného...
Vítězný návrat do ligy! Přichystal s Hladíkem trefili tři body v Ústí
28.05.2020 | Daniel Kinc

Vítězný návrat do ligy! Přichystal s Hladíkem trefili...

B R N O - Důležitý vítězný vstup zpět do druholigového kolotoče po dlouhé pauze mají za sebou...
PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...