Trenér Machálek po utkání s Prostějovem

Trenér Machálek po utkání s Prostějovem

B r n o - 4:1, 4:1, 5:0. S domácí bilancí může být kouč Machálek jednoznačně spokojen. Zbrojovka prolomila prokletí dvou po sobě jdoucích domácích zápasů, porazila Prostějov 5:0 a před reprepauzou se naladila tím nejlepším možným způsobem.

Zdánlivá výhoda dvou domácích zápasů těsně po sobě Zbrojovce dlouhé roky body nepřinášela - naposledy je zvládla v roce 2012. A pak až letos. "Výsledek je jednoznačný, ale nerodilo se to lehce. Není náhoda, že soupeř získával body proti týmům z horní poloviny tabulky. Hráli houževnatě, kvalitní obranný blok, nebyli jsme schopní se k nim moc dostávat. Naše centry neměly kvalitu, krajní záložníci nám neřešili situace po stranách, i proto jsme sáhli ke dvojímu střídání. Zápas rozhodla výborná práce Kuby Přichystala, kdy presinkem získal balon, vybojoval červenou kartu a od té doby už bylo na hřišti jen jedno mužstvo," shrnul průběh utkání Machálek.

Ten už letos Prostějov porazil, ještě na lavičce Líšně výsledkem 3:0. "Ale každé to utkání bylo jiné, tehdy mohl Prostějov vést 2:0 a nikdo by se nedivil. Dnes navíc soupeři chyběli klíčoví hráči, pak ovlivnilo průběh utkání to vyloučení. Musíte mít taky štěstí. Olda Machala naše plány přečetl dobře, poskládali hluboký blok v pěti obráncích vzadu. Nebyli jsme se schopní tam dostat, až po vyloučení jsme to měli snazší," zopakoval kouč.

Jeho tah, kdy o pauze střídal hned dva hráče za stavu 1:0, mnohé zaskočil. "Kdo se bojí, nesmí do lesa," pousmál se. "Rozhodli jsme se jít do rizika a vyšlo to. Krška měl i díky vyloučení hodně prostoru a mohl hrát svou hru, Pázler se dostal do několika šancí a je jen škoda, že je nevyužil. Krajní záložníci nám neřešili situace jeden na jednoho, proto šli dolů. Jinak jsme se ale o pauze snažili hráče spíše uklidnit, zásadní výtky to nebyly," zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...