Trenér Machálek po utkání v Blansku

Trenér Machálek po utkání v Blansku

B r n o - Na úvod přípravy prohra, k tomu dvě zranění. Trenér Machálek po duelu v Blansku neměl příliš důvodů ke spokojenosti.

"Prohra samotná není v této fázi sezóny tak hrozná, spíše mne mrzí výkon. Bezkrevný, bez emocí, mělo to daleko k tomu, jak náš fotbal vypadal během jara. Věděli jsme, že když rozmělníme osu týmu do dvou jedenáctek, může to být problém, ale dnešní zápas nám jednoznačně ukázal, že takto bychom do ligy vstoupit nemohli," hodnotil kouč. "Na druhou stranu je to poučné, hráčům to mohlo otevřít oči. A vidí, že pokud jsou o sobě přesvědčení, že jsou ligoví, nemusí to být vždy pravda."

Natěšení domácí zlomili Zbrojovku dvěma góly ve druhé půli. "Počítali jsme s tím, že to pro Blansko bude prestižní zápas. Dali do toho všechno, zatímco náš přístup byl bohorovný, což se většinou projeví. Na druhou stranu jsme neproměnili penaltu, měli i další šance, ještě ve druhé půli neuspěl v jasné pozici Marek Vintr. Pak domácí vstřelili gól po chybě, před koncem přidali po naší nedůslednosti při bránění standardky druhý. Řadu situací jsme dnes řešili přehnaně složitě, nehráli jsme bezpečně, nelíbila se mi rozehrávka. Máme na čem pracovat," uvědomuje si Machálek.

Vrásky mu ovšem přidělává fakt, že z utkání odstoupili dva jeho svěřenci dříve, než jim k tomu dal pokyn. "U Kuby Přichystala to snad nebude nic vážného, uvidíme. Honza Hlavica má bohužel pravděpodobně zlomený podočnicový oblouk, po utkání odjel na vyšetření. To je věc, která mne dnes mrzí asi nejvíc. Už dříve se zranil Ondra Pachlopník, který by snad zítra už měl trénovat. Komplikace se nám vrší hned na startu."

Jeden poločas odehrál za Zbrojovku také testovaný ukrajinský záložník Pidlepenec. "Žeňu jsme chtěli vidět v akci, po dvou trénincích to neměl snadné. Rozhodli jsme se nicméně, že to ukončíme a pokračovat s námi nebude," uzavřel kouč.

další články

ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara
A-tým
15.01.2021 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara

B r n o – Před rokem trvala zimní příprava Zbrojováků dva měsíce, letos dva týdny. Už zítra povede...
Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi
A-tým
15.01.2021 | Martin Lísal

Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi

B r n o - Krátká přestávka je u konce, jarní boje začínají! A hned pořádně zostra. Zbrojovka se v...
Timotej Záhumenský už je hráčem Zbrojovky
A-tým
13.01.2021 | Martin Lísal

Timotej Záhumenský už je hráčem Zbrojovky

B r n o - Zbrojovka se domluvila na pokračování spolupráce s Timotejem Záhumenským. Testovaný...