Trenér Machálek po výhře s Baníkem

Trenér Machálek po výhře s Baníkem

B r n o – V probíhající zimní přípravě se Brňanům už dvakrát povedlo obrátit nepříznivé skóre 0:2. Podruhé teď na Maltě, kde v semifinále Tipsport Malta Cupu porazili ostravský Baník 3:2.

„Je to pořád jen příprava, takže to nijak nepřeceňujeme, ale byli jsme odměněni za poctivý přístup a za to, že jsme nesložili zbraně. I přes nepříznivý začátek, kdy jsme dostali dva góly takřka z ničeho, jsme se nevzdali. Už po první brance jsme mohli srovnat, místo toho ale platilo pravidlo nedáš-dostaneš. Kluky to nezlomilo, naopak jim pomohl gól na 2:1. V dalším průběhu hry jsme měli více šancí a troufnu si říct, že jde o zasloužený výsledek, který potěší,“ hodnotil utkání trenér Machálek.

Kouč Zbrojovky nasadil do utkání všechny hráče, které měl k dispozici, vyjma čerstvě uzdraveného Michala Ševčíka (Růsek se Štepanovským zůstali pro dnešek ještě na tribuně). Jednou musel střídat nuceně, když poměrně záhy odstoupil zraněný gólman Floder. „Chtěli jsme protočit hráče a vidět je případně na různých postech, někteří nebyli ještě úplně zdraví,“ komentoval střídání Machálek. Jirka Floder si z utkání odnesl kontuzi zad a zatím není jasné, kdy se zapojí zpět do plného tréninku.

Jak již bylo řečeno, z výhry proti Baníku Machálek velkou vědu nedělal. „Naši hráči samozřejmě motivaci měli, chceme vyhrát každý zápas, soupeř byl prvoligový, se kterým se v soutěži nepotkáme. Ale pořád je to opravdu jen a jen příprava,“ zopakoval.

Ještě před duelem se Zbrojovka musela vyrovnat s jednou nepříjemností – v domluvený čas nedorazil autobus a výprava tak na stadion dorazila zhruba půlhodinu před utkáním. „To bylo samozřejmě nepříjemné, ale neřekl bych, že to mohlo ovlivnit začátek utkání. Nehráli jsme špatně a nebyli jsme horším týmem, prostě jsme dostali dva poměrně kuriózní góly a pak jsme se dokázali zvednout,“ zakončil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho
A-tým
22.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho

B r n o – První gól v sezóně, celkově druhý gól v kariéře – a vedení 2:1. Útočník Antonín Růsek...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září
Ostatní
21.09.2020 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září

B r n o - V nadcházejícím týdnu se první tým i rezerva představí na hřištích soupeřů. Domácí zápasy...
VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...