Trenér Machálek před utkáním s Vyšehradem

Trenér Machálek před utkáním s Vyšehradem

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky okusili minulý týden po třech zápasech hořkost porážky, na Žižkově nevstřelili ani gól a podlehli 0:1. První šanci na reparát mají v pátek, kdy hostí Vyšehrad. Co od utkání očekává kouč Machálek?

Ten už se Vyšehradu postavil na lavičce Líšně, duel skončil remízou 0:0. "Za celé utkání jsme nedokázali překonat obranu soupeře a byl to jediný zápas, v němž jsme doma nedali branku," vzpomíná. "Je to už pár týdnů a kádr Vyšehradu se od té doby obměnil, přišli zkušení hráči zejména do defenzívy - Nitrianský či Jablonský. Žádný soupeř není snadný a musíme se dobře připravit, abychom odčinili minulé utkání."

K tomu se Zbrojováci pochopitelně v týdnu ještě vrátili. "Žižkov se na nás velice dobře připravil a my jsme zápas nezvládli kvalitou výkonu ani výsledkem. U videa jsme si rozebrali, co už v naší hře nechceme vidět, hodili jsme to za hlavu a chceme vyhrát. Máme tři zápasy do konce podzimu a doufáme, že už ten nejbližší zápas nám naznačí, že zvládáme věci, na kterých pracujeme."

Pro utkání už Machálek nejspíše může počítat s uzdraveným Šmídem a Pázlerem, mimo hru zůstává Kryštůfek. "Nějaké změny budou, ale ne zásadní, rádi bychom sestavu stabilizovali. Pracujeme i na psychice týmu, platí, že fotbal je pořád jenom hra, není třeba vytvářet zbytečný a přehnaný tlak. Základem je poctivost, pracovitost, stoprocentní výkon, a k tomu bych jako třešničku na dortu od každého chtěl, aby dokázal, proč je ve Zbrojovce, proč si ho Zbrojovka vybrala. Zápas se bude odvíjet od toho, jak k němu přistoupíme my a zda se dokážeme prezentovat odvážnou a ofenzivní hrou, jak bychom chtěli," uzavřel Machálek.

další články

Trenér Machálek po utkání v Plzni
A-tým
27.09.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Plzni

P l z e ň - Taktické plány brněnské lavičky pro utkání v Plzni dostaly vážnou trhlinu už ve druhé...
Béčko zvítězilo v Polné, tři body trefil hattrickem Mach
B-tým
27.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Jan Svoboda

Béčko zvítězilo v Polné, tři body trefil hattrickem...

P o l n á - Rezerva Zbrojovky se podruhé za sebou představila venku - a podruhé byla úspěšná. Na...
Houževnatý výkon na body nestačil, Zbrojovka jede z Plzně s prázdnou
A-tým
27.09.2020 | Kryštof Severa

Houževnatý výkon na body nestačil, Zbrojovka jede z...

B R N O - Páté kolo FORTUNA:LIGY zavedlo Zbrojovku do Plzně. Posílené Brno nevstoupilo do zápasu...