Trenér Pivarník po utkání ve Žďáru nad Sázavou

Trenér Pivarník po utkání ve Žďáru nad Sázavou

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Srpen je na fotbal bohatý, Zbrojovka v tomto měsíci odehraje pět ligových zápasů a k tomu jeden pohárový. Ten už si po dnešku může ze seznamu odškrtnout, na hřišti Žďáru Brňané zvítězili 2:0.

To znamená postup do 2. kola, v němž čekají taktéž divizní Rosice. Utkání bude pravděpodobně sehráno v reprezentační přestávce, termín zveřejníme na webu ihned po finálním potvrzení.

Vítězství se na Vysočině nerodilo úplně lehce, ještě po půli byl stav 0:0. "Cíl pro utkání byl jasný, chtěli jsme vyhrát a vidět v akci hráče, kteří v úvodu podzimu tolik nenastupovali. Dnes jsme předvedli poctivý a zodpovědný výkon, v ofenzivě jsem si ale představoval vyšší kvalitu. Řešení situací, zakončení, vytváření šancí, to nám trochu vázlo a potvrdilo se, že na tom ještě musíme pracovat," hodnotil utkání trenér Pivarník.

V základní sestavě se objevila hned čtveřice hráčů ročníku 1999, přičemž v průběhu hry se na hřiště dostal pátý. A nevedli si zle - Jambor a Růsek vstřelili po gólu, Kříž na první trefu nahrál. "I pro ně platí, že předvedli zodpovědný výkon. Další šance jsme neproměnili, kdybychom vedli dříve, bylo by to možná jiné. Ale za stavu 1:0 to bylo pořád těsné, bylo potřeba být zodpovědný. Zátěž jsme navíc podle plánu trochu rozdělili, aby se rozdělily i síly," pokračoval kouč.

Letošní premiéru v soutěžním utkání za "áčko" si kromě gólmana Halousky odbyl také portugalský obránce Chico Gomes. "Hrál zatím jen poločas za juniorku, od posledního zápasu za áčko měl dlouhou pauzu a jsme rádi, že to dnes zvládl a odehrál celý zápas. I s ohledem na herní praxi to pro něj bylo složité," řekl Pivarník. Ten nasadil do utkání také uzdraveného Štepanovského, volno dostali zkušení hráči Melichárek, Magera či Lutonský.

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...