Trenér Šustr na startu přípravy

Trenér Šustr na startu přípravy

B r n o - Na trenéra Šustra čeká první přípravné období v pozici hlavního trenéra "A" týmu. V pátek ráno nejprve předstoupil před hráče, poté je vedl na úvodním zimním tréninku. A samozřejmostí byl i rozhovor o tom, co Zbrojovku v přípravě čeká.

Trenére, jaké jsou pocity na prahu dvouměsíční přípravy, první u áčka?
Těšil jsem se, až to začne, tak jako vždycky. V uvozovkách nicnedělání mě nebaví a vždy se nemůžu dočkat prvního dne přípravy. I když se samozřejmě fotbalu věnuju i v době volna a svátků.

Přes vánoční svátky tedy neproběhla odpočinková kúra?
Jak už jsem říkal, v mém případě je to hodně o sebevzdělávání, fotbal se pořád vyvíjí. Fotbalová literatura, sledovat, kde se co děje. Na Štědrý den jsem se ale díval spíš na stromek, fotbal jsem zahlídl opravdu jen na chvilku a nevěnoval jsem mu takovou pozornost.

Jaký bude model zimní přípravy?
Vycházím z toho, čemu věřím, což se moc nemění. Příprava jako taková už nějakou dobu není jako za nás, kdy jsme naběhali obrovské porce kilometrů v lese. Vyznávám trend vše dělat na hřišti, takže většina cvičení proběhne tam. Pokud se chceme učit hrát nějaký fotbal, musíme ho i trénovat. Někdy nás samozřejmě čeká dvoufázový trénink, posilovna, jinak by ale vše mělo probíhat s míčem.

Na startu se zatím neobjevila žádná posila, jen navrátilci z hostování. Nejsi z toho nervózní?
Vždy říkám, že trénuju s tím, co mám. Aktuálně mám k dispozici kádr 21 hráčů do pole, s těmi pracuji. Intenzivně se rozhlížíme a chceme posílit, ale stále kladu důraz na to, že o nově příchozím hráči musíme být opravdu přesvědčeni, že nás posílí.

Pojďme nyní k hráčům, kteří se do Zbrojovky vrátili. Kuba Přichystal v Líšni na podzim řádil, na jaký post s ním počítáte a co od něj očekáváte?
Vnímám, že hostování v Líšni mu hodně pomohlo. Sehrál spoustu zajímavých zápasů, nastřílel dost branek, pomohlo mu to i psychicky. I když s námi trénoval a hrál přípravný zápas v Rakousku, ukázal, že v něm je potenciál a že chce pracovat. Věřím, že bude schopen se prosadit. V jeho případě je více možností, jak jej nasadit. Je to rychlostní typ, může hrát podhrot nebo křídelního hráče. Uvidíme, kde mu to bude nejvíc vyhovovat a co bude sedět týmu.

Co Ondra Vintr? Také jemu se ve Vyškově celkem dařilo.
Je to podobné, i Ondra může hrát na levé straně na více postech. Bude záležet jen na něm, chci vyzkoušet všechny varianty.

Na jaké posty aktuálně hledáte posily? Je mezi nimi i gólmanská pozice?
Hledáme křídla, do budoucna krajní obránce. O gólmany se v tuto chvíli poperou Pavel Halouska a Jiří Floder. Během ledna nás čeká spousta zápasů, mají možnost ukázat, že to budou zvládat. A když to nepůjde, budeme hledat alternativu.

Po podzimu zaznělo, že cílem klubu zůstává postup. Platí to?
Cíl je stále stejný, to zaznělo i v kabině – minimálně baráž. Nemůžeme z toho uhnout ani o kousek, hráči to vědí a v průběhu přípravy se ukáže, nakolik to budou zvládat.

V první fázi přípravy vás čeká především Tipsport liga, v jejím rámci i soustředění na Maltě.
Zápasy, které máme možnost sehrát, budou mít svou kvalitu, navíc se jedná o soutěž. Nabídka soustředění nám přišla vhod, jinak bychom do tepla v tomto období asi nejeli. Pokud tahle možnost byla, využili jsme ji.

Díky za rozhovor a ať se daří!

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...