Trenér Šustr po výhře v Sokolově

Trenér Šustr po výhře v Sokolově

S o k o l o v - Sokolovská expedice úspěšná - Zbrojovka zvítězila v nejvzdálenější druholigové destinaci 2:0 a dotáhla se o bod za třetí Hradec Králové. A právě s Východočechy se utká v úterý od 17:00 v klíčové bitvě. Jak viděl zápas v Sokolově kouč Šustr?

"Rozhodně jsme dnes podali jeden z lepších venkovních výkonů v této sezóně. Dostávali jsme se do kombinace, vypracovali si dost standardních situací, v tom vidím zlepšení. Pořád tomu v určitých fázích schází lehkost, nevyužili jsme možnost přidat třetí gól a ještě jsme tím dali soupeři naději. Nevyvarovali jsme se nepřeností a darovali Sokolovu pár standardek," hodnotil zápas trenér.

Ten se nakonec rozhodl poslat do zápasu devatenáctiletého Ondru Pachlopníka, což se ukázalo jako dobrý tah. Mladý záložník podal solidní výkon a potvrdil výhru druhou brankou, svou premiérovou v soutěži. "Ondra je vynikající s míčem, sázeli jsme na jeho fotbalovost, kterou ukázal zejména do ofenzivní fáze. V defenzivě má samozřejmě rezervy - v soubojích, ve hře jeden na jednoho. Příležitostí měl několik, opravdovou šanci jednu a tu bezpečně proměnil. Su rád i za něho, že mu zápas takhle vyšel a udělal další krok na své cestě. Už mu jich zbývá jen pár, věřím, že bude i nadále poctivě pracovat. A každý den mu to zdůrazňuju," usmívá se kouč. A radost mu mohl udělat i gólman Floder, který znovu udržel nulu a dokázal tasit v potřebné chvíli důležité zákroky. "Chytil tu příležitost za pačesy," souhlasil Šustr.

Zbrojováky nyní čeká pořádně našlapaný program - už v úterý totiž hostí v boji o třetí pozici Hradec. "V hlavách jsme ten zápas ale přehnaně neměli. Rozhodně nejsme v situaci, kdy bychom soupeře tak válcovali, že bychom si mohli dovolit myslet na Hradec a podcenit tím zápas v Sokolově. Naopak bylo jasné, že musíme bezpodmínečně zvítězit, což jsme zvládli. Teď nás čekají dva tréninky, podívám se na dnešní zápas ještě jednou na videu, podíváme se i na Hradec a jejich zápas s Budějovicemi. A v neděli se všichni, kteří jsme ho znali, půjdeme rozloučit s Pepou Šuralem," vzpomněl trenér na tragicky zemřelého odchovance Zbrojovky, který má v neděli ve 13:30 pohřeb.

další články

Trenér Machálek po utkání s Líšní
A-tým
12.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání s Líšní

B r n o - Trenér Machálek nebyl navzdory dvěma výhrám po minulých přípravných duelech příliš...
Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3
A-tým
12.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém přípravném utkání dvakrát dokázala vyrovnat skóre trefami Adama...
Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře
Ostatní
12.08.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře

B r n o - O víkendu už se rozběhly první fotbalové soutěže, v nichž svou roli hráli i Zbrojováci na...