V neděli se utkáme s Teplicemi!

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí zápas! V záchranářské bitvě hostíme Teplice, hraje se v neděli 25. dubna od 14 hodin. Zápas přenáší O2 TV Sport.

Severočeši aktuálně okupují poslední nesestupovou pozici a na Zbrojovku mají čtyřbodový náskok. Opřít se navíc mohou o podzimní domácí výhru 1:0, kterou trefil deset minut před koncem Kučera.

"Situace je jasně daná a velí nám nedělní zápas zvládnout. To utkání bude hodně o hlavách, ani jeden ze soupeřů na tom není optimálně," řekl před utkáním kouč Dostálek.

Tepličtí naposledy podlehli Plzni po solidním výkonu 0:1, z posledních pěti zápasů vytěžili dva body. Zbrojovka prohrála poslední dva duely, předtím brala výhru a dvě remízy. "Po utkání na Slovácku jsme měli dva tréninky, zítra nás čeká ještě jeden předzápasový. I v tomto nahuštěném programu se samozřejmě najde prostor na hodnocení a analýzu minulých zápasů, teď už se ale soustředíme hlavně na neděli a na svůj výkon," hlásí Dostálek. "Do tréninku se po několikadenní pauze zapojil Jan Sedlák, který na Slovácku scházel," upřesnil.

V kádru Zbrojovky aktuálně nenajdeme hráče, který by měl teplickou minulost, na severu Čech působil jen vedoucí mužstva Libor Došek. To mezi Skláři najdeme hned čtyři borce, kteří prošli Zbrojovkou - Lukáše Marečka, Ondřeje Mazucha, Jakuba Řezníčka a Aloise Hyčku. A k tomu navíc i asistenta trenéra Kučery Josefa Dvorníka.

Co se týče vzájemných zápasů, bilance je po podzimním utkání vyrovnaná. Oba týmy zvítězily v patnácti duelech, třináct bitev dospělo k remíze. V posledním domácím utkání na podzim 2017 Brňané zvítězili 1:0. K vůbec prvnímu měření sil došlo v první sezóně Židenic mezi elitou, tedy v ročníku 1933/34. Přesněji řečeno šlo o zápasy proti předchůdci současného klubu - Teplitzer FK. Na severu Čech zvítězili domácí 3:0, v odvetě pak uspěli výsledkem 3:2 Žideničtí.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 43 zápasů (15 – 13 – 15), skóre 50:55

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (5 branek).

Prošli oběma kluby: Libor Došek (vedoucí mužstva) - Alois Hyčka, Jakub Řezníček, Lukáš Mareček, Ondřej Mazuch, Josef Dvorník (asistent trenéra).

Poslední vzájemný zápas: 19.12.2020, Teplice - Zbrojovka 1:0. Branka: Kučera.

další články

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
13.05.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Uplynulý víkend přinesl opět celou řadu fotbalových zápasů, do kterých zasáhli i hráči...