V sobotu přivítáme Zlín!

V sobotu přivítáme Zlín!

B r n o - Po dvou venkovních zápasech se Zbrojováci o víkendu vrátí na svůj trávník, v sobotu 13. února na něm hostí Fastav Zlín. Hraje se od 14 hodin, duel přenáší O2 TV.

Původně se mělo hrát o dvě hodiny později, s ohledem na klimatické podmínky byla ale část zápasů 19. a 20. kola posunuta na dřívější termín.

Náš nejbližší soupeř figuruje v tabulce na třinácté pozici s osmnácti body. S ohledem na právě ukončenou karanténu Ševci poslední zápasy vynechali a mají tak dva duely k dobru. O ligové body se naposledy utkali v dohrávaném utkání se Slavií, které podlehli 2:6. Předtím uzmuli z utkání proti Baníku a v Opavě vždy jeden bod.

"Zlín je pro nás aktuálně poměrně nečitelné mužstvo, dva zápasy nehráli a můžeme jen odhadovat, v jakém rozpoložení budou a v jaké sestavě nastoupí. Bohužel jsme nezvládli zápas na Bohemce, kde jsme přišli o body. Situace v tabulce nám velí hrát na vítězství a porvat se o tři body," říká před utkáním kouč Zbrojovky Dostálek.

Pro Zbrojovku se bude jednat o pátý "jarní" zápas, dle předpovědi by měl být nejmrazivější. "Podmínky jsou dané, očekáváme dle předpovědi zhruba pět až šest stupňů pod nulou, nemělo by snad naštěstí sněžit. Hřiště je připravené, dnes jsme si ho na tréninku vyzkoušeli," doplňuje Dostálek, který by měl pro utkání mít zhruba stejný kádr, jako v minulém týdnu.

V kabině žlutomodrých najdeme řadu hráčů, kteří náš stadion velmi dobře znají. Jedná se hned o tři obránce - Dominika Simerského, Petra Buchtu a Lukáše Vraštila. Jednou z nových posil pak je Dominik Janošek, hostující ve Zlíně z Plzně. Z našeho týmu prošel Zlínem záložník Šimon Šumbera, obránce Zoran Gajić a hrávali tu také trenéři Dostálek s Maléřem.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 27 zápasů (9 – 7 – 11), skóre 38:33

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Josef Mucha, Zdeněk Kroča (3 branky)

Prošli oběma kluby: Šimon Šumbera, Zoran Gajić, Petr Maléř, Richard Dostálek - Petr Buchta, Dominik Janošek, Dominik Simerský, Lukáš Vraštil.

Poslední vzájemný zápas: 13.9.2020, Zlín - Zbrojovka 3:1 0:0. Branky: Fantiš, Jiráček, Jawo - Štepanovský.

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...