V sobotu se představíme v Olomouci!

V sobotu se představíme v Olomouci!

B r n o - FORTUNA:LIGA pokračuje v ostrém tempu dál. Zbrojováci mají před sebou dvacátý zápas, představí se na hřišti Olomouce. Hraje se v sobotu 20. ledna od 14 hodin, duel přenáší O2 TV.

Olomouc je s devíti nerozhodnými výsledky aktuálně remízovým králem ligy, zisk 27 bodů znamená desátou pozici. V prvním vzájemném duelu sezóny zvítězili Hanáci na hřišti oslabené Zbrojovky po boji 4:2. Na jaře zatím nasbírali pět bodů v pěti duelech, navlas stejnou bilanci má v roce 2021 i Zbrojovka.

"Čeká nás moravské derby, zápasy se Sigmou mívají poměrně vysokou kvalitu, hrát se bude na dobrém hřišti. I vazby směrem k soupeři jsou velké, řada našich hráčů Sigmou prošla. Mohl by to být zajímavý zápas a těšíme se na něj," řekl před cestou do Olomouce trenér Dostálek. "Respektujeme sílu soupeře, který přivedl na poslední chvíli nové hráče. Myslím, že forma našeho mužstva jde nahoru a že se budeme schopni poprat o co nejlepší výsledek."

V podzimním duelu se Brňané museli vyrovnat s řadou absencí - dvakrát vedli, soupeř ale pokaždé srovnal a ve druhé půli urval výhru. "O tom utkání jsme se bavili, viděli jsme i sestřih. Věřím, že dnešní testy dopadnou lépe, ta situace se nebude opakovat a na Hanou pojedeme silnější. Vracejí se nám hráči po zranění, Kuba Přichystal už dohrával minulé utkání, teď s námi začal trénovat Ruda Reiter. Kádr se rozšiřuje a máme z čeho vybírat," doplnil Dostálek. Ten bude naopak postrádat Jiřího Texla, který v Brně hostuje právě z Olomouce a nemůže tak ke vzájemnému utkání nastoupit.

Historie vzájemných zápasů obou sobotních soků je poměrně bohatá. V nejbližší soutěži se první bitva datuje do roku 1982, tehdy Zbrojovka doma zvítězila 2:0. V samostatné české lize se lépe vede Hanákům, což potvrdil i výše zmíněný podzimní zápas. V ročníku 2017/18 Zbrojováci nejprve v Olomouci prohráli 0:3, jarní odvetu pak zvládli lépe a vyhráli díky Acostově brance 1:0. V předcházejícím utkání na Andrově stadionu se urodila remíza 1:1, na Zavadilův gól našel po Škodově vyloučení odpověď Chorý.

V týmu Zbrojovky najdeme řadu hráčů se zkušenostmi z Androva stadionu. Dlouho tu působil stoper Pavel Dreksa, zdejší mládeží prošli Hladík, Šustr či Hlavica a o Texlovi již byla řeč. Z tábora Sigmy prošel Zbrojovkou (respektive její mládeží) útočník Yunis.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 45 zápasů (14 – 11 – 20), skóre 45:59

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Ľubomír Reiter (5 branek).

Prošli oběma kluby: Pavel Dreksa, Jan Hladík, Jan Hlavica, Jiří Texl, Martin Šustr - Jakub Yunis.

Poslední vzájemný zápas: 20.9.2020, Zbrojovka - Olomouc 2:4. Branky: Přichystal, Růsek - Greššák, Černín vlastní, Falta, Zifčák.

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...