V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se střelec Přichystal

V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se střelec Přichystal

J a b l o n e c - Podruhé v této sezóně dokázal Jakub Přichystal otevřít skóre utkání. Proti Sigmě to na body nestačilo, v Jablonci už ale Kubův gól zajistil Zbrojovce první tříbodový zisk v tomto ročníku.

Pátý gól v kariéře vstřelil pětadvacetiletý útočník ve druhé půli a korunoval tak solidní výkon Zbrojovky. „Už v první půli jsme měli nějaké šance, ale nedotlačili jsme to. Trenér nám o pauze říkal, že v tom máme pokračovat a že jednu musíme proměnit. Povedlo se, i když se štěstím. Střílel jsem na zadní tyč, míč šel po teči na druhou stranu a gólman na něj nedosáhl,“ popisoval Přichystal trefu, která znamenala výhru. „A výhra je to nejlepší, co se nám dnes mohlo povést. S tím jsme sem jeli, i když nám bylo jasné, že nás čeká hodně těžký soupeř.“

Gól i body jsou odměnou za odhodlání, se kterým oslabená Zbrojovka do utkání vstoupila. „Těšili jsme se na zápas, moc jsme chtěli vyhrát a myslím, že to bylo znát. Makali jsme, jezdili. Šli jsme do toho zkrátka naplno a povedlo se nám urvat výhru. Byl to těžký zápas, ale všichni hráči chtěli uspět a bylo jedno, kdo hraje a kdo hrát nemůže. Ukázali jsme se jako tým,“ těšilo Kubu.

Ten nastoupil při absenci Tondy Růska v útočné dvojici s Rudou Reiterem. „Hráli jsme vpředu na rychlé hráče, docela nám to sedělo. Chystali jsme se poctivě a byli jsme odhodlaní. Pomohl nám hodně Pavel Dreksa, umí si udělat pořádek, slyšet ho je po celém hřišti. Bránili jsme dobře, kompaktně. Konečně jsme vyhráli, zápasy předtím se nám nepovedly, takže by nám to mohlo zvednout sebevědomí,“ věří Přichystal, který vydržel na hřišti až do samého závěru, kdy jej střídal Fila. „Měl jsem toho pak už docela dost, díval jsem se na hodiny, kdy už bude konec. Nechali jsme tam všechno a výhra je odměnou,“ pochvaluje si hráč utkání a jeden z pamětníků poslední výhry v Jablonci z roku 2016.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!
A-tým
27.11.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

B r n o - FORTUNA:LIGA jede dál a nabírá závratné tempo. Zbrojováci mají před sebou jeden z...
Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...