V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se střelec Přichystal

V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se střelec Přichystal

J a b l o n e c - Podruhé v této sezóně dokázal Jakub Přichystal otevřít skóre utkání. Proti Sigmě to na body nestačilo, v Jablonci už ale Kubův gól zajistil Zbrojovce první tříbodový zisk v tomto ročníku.

Pátý gól v kariéře vstřelil pětadvacetiletý útočník ve druhé půli a korunoval tak solidní výkon Zbrojovky. „Už v první půli jsme měli nějaké šance, ale nedotlačili jsme to. Trenér nám o pauze říkal, že v tom máme pokračovat a že jednu musíme proměnit. Povedlo se, i když se štěstím. Střílel jsem na zadní tyč, míč šel po teči na druhou stranu a gólman na něj nedosáhl,“ popisoval Přichystal trefu, která znamenala výhru. „A výhra je to nejlepší, co se nám dnes mohlo povést. S tím jsme sem jeli, i když nám bylo jasné, že nás čeká hodně těžký soupeř.“

Gól i body jsou odměnou za odhodlání, se kterým oslabená Zbrojovka do utkání vstoupila. „Těšili jsme se na zápas, moc jsme chtěli vyhrát a myslím, že to bylo znát. Makali jsme, jezdili. Šli jsme do toho zkrátka naplno a povedlo se nám urvat výhru. Byl to těžký zápas, ale všichni hráči chtěli uspět a bylo jedno, kdo hraje a kdo hrát nemůže. Ukázali jsme se jako tým,“ těšilo Kubu.

Ten nastoupil při absenci Tondy Růska v útočné dvojici s Rudou Reiterem. „Hráli jsme vpředu na rychlé hráče, docela nám to sedělo. Chystali jsme se poctivě a byli jsme odhodlaní. Pomohl nám hodně Pavel Dreksa, umí si udělat pořádek, slyšet ho je po celém hřišti. Bránili jsme dobře, kompaktně. Konečně jsme vyhráli, zápasy předtím se nám nepovedly, takže by nám to mohlo zvednout sebevědomí,“ věří Přichystal, který vydržel na hřišti až do samého závěru, kdy jej střídal Fila. „Měl jsem toho pak už docela dost, díval jsem se na hodiny, kdy už bude konec. Nechali jsme tam všechno a výhra je odměnou,“ pochvaluje si hráč utkání a jeden z pamětníků poslední výhry v Jablonci z roku 2016.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!
A-tým
17.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!

B r n o - V neděli 19. září je na programu utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Fotbalisté...
Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní
B-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní

V e l k á B í t e š - Šestý zápas, šestá výhra! Brněnská rezerva zvládla dohrávku na hřišti Velké...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Během uplynulého víkendu zasáhli do zápasů svých týmů opět i naši hráči na hostování....