VIDEO: Den naděje. Zbrojovka pomáhala lidem v sociální nouzi!

VIDEO: Den naděje. Zbrojovka pomáhala lidem v sociální nouzi!

B r n o - Jedním z poslání našeho klubu je i pomoc lidem v tíživé situaci. K řadě charitativních akcí, jako je dárcovství krve či vánoční besídky pro děti z dětských domovů, se dnes přidala jedna v tuzemsku jedinečná - Den naděje!

V jeho rámci se Zbrojovka pokusila zpříjemnit adventní čas lidem v sociální a materiální nouzi.

První skupina našich hostů dorazila krátce před desátou, pro všechny zájemce jsme měli nachystaný dovoz klubovým minibusem. V mixzóně už čekaly stoly a pulty se záplavou oblečení a doplňků, které jsme vybrali i díky vaší spolupráci. Vše potřebné návštěvníkům objasnil Petr Švancara.

Poté mohli zájemci využít služeb kadeřnic, dát si horkou sprchu, nechat se ošetřit či konzultovat právnické problémy, o což se postaral Nadační fond Zbrojovák. Zejména před křesly kadeřnic se tvořila od začátku fronta zájemců.

A samozřejmostí byl i teplý oběd v podobě zelné polévky s čerstvým pečivem a rizota se sýrem. S naběračkou se jako zástupce kabiny činil Jirka Floder. Talentovaný gólman Zbrojovky není na podobných akcích nováčkem, předloni se ještě jako junior zúčastnil vánoční besídky pro děti z dětských domovů. "Účast na podobných akcích považuju za samozřejmost a nikdy nad tím ani vteřinu nepřemýšlím. Pokud máme možnost pomoci těm, kteří to opravdu potřebují a neměli takové štěstí, není nad čím váhat," hlásí aktuální gólmanská jednička Zbrojovky.

Po poledni se stadion pozvolna vyprázdnil. Největší a hlavní odměnou pro všechny organizátory pak byla prostá slova díků od návštěvnic a návštěvníků. "Su spokojené jak sen," usmíval se pan Pavel při odchodu. "Armáda spásy zajišťuje každý den zhruba 1300 lůžek pro lidi bez domova. Jsme proto nesmírně vděční za partnery, jako je Zbrojovka Brno, kteří nám pomáhají poskytnout pomoc těmto lidem. Jménem celé organizace bych za dnešní akci chtěl klubu poděkovat, uvedl Přemysl Kramerius, národní ředitel Armády spásy pro administrativu a komunikaci.

Za pomoc s přípravou děkujeme všem dárcům a našim partnerům - Fakultní nemocnice Brno, Armáda spásy, Tripoli a Střední škola Brno - Charbulova.Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!
Ostatní
25.09.2020 | Martin Lísal

Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!

B r n o - Přichází třetí díl Zbrojováckého pokecu - pravidelného podcastu o dění v klubu! Petr...
K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně
A-tým
25.09.2020 | Martin Lísal

K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se v neděli vydají sehrát druhý venkovní duel v sezóně. A čeká je...
STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Jindřich Svoboda!
Ostatní
25.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Jindřich Svoboda!

B r n o - Letos uplynulo čtyřicet let od olympijského triumfu československých fotbalistů. Zlato...