VIDEO: Díky, Meggy! Zbrojovka se loučí s Lukášem Magerou

VIDEO: Díky, Meggy! Zbrojovka se loučí s Lukášem Magerou

B r n o - 45 zápasů, z toho 28 s kapitánskou páskou. 17 gólů, 8 asistencí. Taková je bilance útočníka Lukáše Magery, který po roce a půl opouští Zbrojovku a vrací se domů. Meggy, díky za vše a ať se ti daří!

Sedmatřicetiletý útočník bude nadcházející rok a půl hrát za třetiligové Zápy, se Zbrojovkou se dohodl na ukončení smlouvy, která mu měla vypršet v létě. "Řešili jsme s rodinou nějaké další varianty a nakonec jsme se rozhodli vrátit domů a už tam zůstat. Se ženou jsme si Brno zamilovali nejenom po fotbalové stránce, líbilo se nám i samotné město a lidi v něm. Mrzí mě, že jsem angažmá tady neukončil postupem, v baráži k tomu chybělo málo. Letos jsme bohužel nezačali dobře, ale důležitá výhra v Pardubicích znamená výrazně vylepšenou pozici pro jaro. Doufám, že to kluci dotáhnou a Brno bude příští rok hrát první ligu. Mužstvo na to sílu má a ligu si zaslouží fanoušci i lidi v klubu," vzkazuje Magera.

Z výše uvedených čísel je patrné, jak moc důležitým hráčem pro Brno byl. "Lukáš u nás odvedl fantastický kus práce, od prvních dnů potvrzoval, jak příkladným profesionálem je. Jeho vytížení v závěru podzimu už ale bylo menší a proto jsme ve spolupráci s ním hledali odpovídající řešení. Lukášovi patří za jeho služby a přístup obrovský dík," vysekl Meggymu poklonu sportovní manažer Tomáš Požár.

Nezapomenutelné momenty

Lukáš Magera přišel do Brna v létě 2018 a od prvních duelů nebylo pochyb, že se stal nesmírně platnou posilou. Svým přístupem na hřišti i mimo něj šel příkladem a navíc střílel góly. Osm kol, osm tref - to byl královský rozjezd čtyřnásobného reprezentanta v novém působišti!

Gólů nakonec v uplynulé sezóně nastřádal dvanáct, stal se nejlepším střelcem mužstva a na jaře navíc navlékl kapitánskou pásku. To nejlepší mělo ovšem teprve přijít - Zbrojovka se chystala na baráž s Příbramí.

Začátek? Desátá minuta, stav 0:2. Napěchované tribuny ale nepřestávají věřit a ženou Zbrojováky na zteč. A kapitán je vyslyší - přesnou hlavičkou snižuje a okamžitě bere míč a spěchá do středového kruhu. Jedním gólem to přece nekončí! A taky že ne. Další parádní moment přichází v 66. minutě, už po Šumberově vyrovnání. Pavel Eismann rozehrává standardku a obrana Příbrami dělá podruhé osudovou chybu - zapomíná na Mageru.

"Ten zápas mám pořád v hlavě. Nešlo o to, že se mi osobně vydařil. Ale byla úžasná atmosféra, došlo hodně lidí a hnali nás k obratu. Bohužel jsme ke konci dostali gól, který nás nakonec stál postup, ale ten zápas mi zůstane v srdci," vzpomíná Meggy. "Ale i další duely byly nádherné, s Líšní nebo s Hradcem. Prakticky každý zápas byla parádní atmosféra, na druhou ligu fantastická. Brno mi zkrátka přirostlo k srdci."

V letošním ročníku se Meggy trefil třikrát, pokaždé doma. Památné jsou zejména jeho nůžky, kterými stvrdil výhru s Líšní. Na nejlepší Lukášovy momenty v brněnském dresu se můžete podívat na Zbrojovka TV!

Meggy - ještě jednou díky za vše!

další články

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže
27.10.2020 | Martin Lísal

Výkonný výbor FAČR přerušil do konce roku soutěže

B r n o - Výkonný výbor FAČR dnes rozhodl o přerušení soutěží do konce tohoto kalendářního roku. To...
Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této sezóně! Registrace do e:LIGY odstartovaly
Ostatní
26.10.2020 | Tisková zpráva

Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této...

Ligová fotbalová asociace bude i v sezóně 2020/21 aktivní na poli esportu a pokračuje v projektu...
Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...