VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

U n t e r p r e m s t ä t t e n - Stoper Jan Štěrba se těsně před odjezdem na soustředění vrátil do Zbrojovky, kam přestupuje z olomoucké Sigmy. Nejen o tom hovořil po prvním tréninku v Rakousku.

„Jsem samozřejmě rád, že to takto dopadlo. Přípravu jsem začal v Olomouci, ale pořád jsem doufal, že to vyjde. Normálně jsem trénoval, všechno jsem absolvoval. A v pátek pak přišla informace, že se kluby dohodly a můžu sem jít, pokud mám chuť. Tu jsem měl, jsem vděčný, že tu můžu být. Budu se teď snažit co nejlépe pomoci týmu,“ řekl Štěrba pro Zbrojovka TV.

Na Srbské se před odjezdem znovu potkal se Šimonem Faltou, který se na jeho návrat už těšil. „Je to oboustranné,“ smál se Štěrba. „Jsme velmi dobří kamarádi, šel mi na svatbě za svědka. V Olomouci jsme vyrůstali spolu, byli spolu na pokoji a tak dále. Hodně jsme toho zažili a jsem rád, že jsme se zase shledali a můžeme pokračovat spolu.“

Také na soustředění spolu někdejší parťáci z Olomouce obývají jeden pokoj. „Tím, že jsme se oba k týmu připojili na poslední chvíli, to bylo trochu dané. Šimon si stihl už zahrát proti Slovanu, zápas jsem sledoval a kluci nehráli špatně. Mohlo to skončit i vítězstvím.“

Po příjezdu a ubytování v hotelu Der Stockinger už na Zbrojováky čekal první trénink. „Byl výživný, ale to se v této fázi přípravy dalo očekávat. Cesta nebyla tak dlouhá, jako když se jede třeba do Kaprunu, takže to bylo v pohodě. Rozběhání, přihrávkové cvičení, vše s balonem. A pak miniturnaj, což mají všichni hráči rádi,“ pousmál se sedmadvacetiletý obránce.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V reprezentační pauze se utkáme s Opavou
A-tým
20.03.2023 | Martin Lísal

V reprezentační pauze se utkáme s Opavou

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky vyplní reprezentační pauzu přípravným duelem proti Opavě. Hrát se...
STUDIO FLINTA: Březnovým hostem bude Ilja Burdov!
A-tým
20.03.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Březnovým hostem bude Ilja Burdov!

B r n o - Do březnového dílu STUDIA FLINTA si Monika Býmová pozvala nenápadného, ale nesmírně...
VIDEO: Komplikace, ale nesmíme se z toho složit, burcuje Texl
A-tým
19.03.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Komplikace, ale nesmíme se z toho složit,...

B r n o – Záložník Jiří Texl dnes proti Jablonci jako obvykle odvedl ve středu pole spoustu poctivé...