VIDEO: Každý gól zvýší sebevědomí, říká po Táborsku Růsek

VIDEO: Každý gól zvýší sebevědomí, říká po Táborsku Růsek

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek si z reprezentačního srazu týmu U20 přivezl zjevně dobrou formu. Ve včerejším utkání s Táborskem nejprve načal gólový účet, poté přidal ještě nahrávku u třetí branky a výrazně tak pomohl k výhře 4:1.

Bylo to tak trochu symbolické - k úspěšné domácí premiéře trenéra Šustra přispěl hráč, kterého právě Šustr u mládeže vedl a pomáhal jej vychovat.

Růsek tentokrát nastoupil s poněkud jinými pokyny, než na které byl zvyklý na začátku sezony. „Je to trochu něco jiného, ne ta klasická desítka pod Megym. Je to spíše takový pracovitější záložník, hrající i více dozadu. Je to pro mě novinka a snažím se s tím nějak sžít, abych byl prospěšný týmu," sdělil své pocity. „Je to odlišné i od toho, co hraju v reprezentaci. Tam hraju ofenzivního záložníka, kdežto tady hrajeme tři vedle sebe a v obranné fázi jsem už skoro před stopery. Takže jsem víc v hloubi pole a v defenzivě,“ pokračoval v komentáři ke své nové roli.

„Jsem víc na míči. Když se nám daří sbírat odražené balóny, tak jsem de facto pořád ve hře a můžu dál rozvíjet kombinaci dopředu. Takže je to i náročnější, ale musím se s tím sžít,“ snažil se Tonda najít na změně pozitiva, která nakonec našel i v růstu sebevědomí. „Když se dostanete k míči dvakrát za poločas a jednou něco zkazíte a jednou uděláte dobře, tak je to těžší. Takhle jsem měl za poločas kontaktů víc a tím pádem jsem se na balónu cítil silnější.“

K růstu herního sebevědomí samozřejmě velkou měrou přispěl i gól, kterým otevřel skóre nedělního zápasu. Potřetí se Tonda letos trefil jako první - a konečně z toho byla výhra. „Každý gól zvýší sebevědomí, takže jsem rozhodně rád a doufám, že to tam bude i dál padat. A když jsou výsledky a body, je pak vždycky i nálada lepší,“ shrnul starou známou pravdu dnešní střelec.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...