VIDEO: Musíme být pořád ostražití, nabádá střelec Růsek

VIDEO: Musíme být pořád ostražití, nabádá střelec Růsek

B r n o - Přišel, vstřelil gól a zvítězil. Slavný citát po drobné úpravě skvěle vystihuje působení Antonína Růska ve středečním utkání Zbrojovky proti Pardubicím. Dvacetiletý útočník naskočil do hry v průběhu druhé půle a gólem potvrdil cennou výhru.

Díky jeho trefě pak Brno mohlo dohrát utkání bez větších nervů. „De facto jsem šel na hřiště právě s tímto úkolem, abych se pokusil rozhodnout, podržel míč nahoře a trošku hru uklidnil. Věřím, že se to nakonec podařilo,“ prozradil Růsek, s jakými pokyny jej vyslal domácí trenér Šustr do fotbalové bitvy.

Jen tři minuty Růskovi stačily, aby svůj úkol splnil a přesnou ranou zvýšil na 3:1. „Jejich stoper udělal chybu, váhal nad rozehrávkou, tak jsem mu míč vypíchl. Šli jsme dva na jednoho, ale přišlo mi, že by mi obránce tu přihrávku vykryl. Zvolil jsem tedy řešení, jaké jsem zvolil, a nakonec to bylo správné,“ přidal i svůj pohled na samotnou trefu.

Stejně jako týmový kolega Krejčí, měl i Růsek radost nejen ze vstřelené branky, ale také ze zlepšujících se výkonů celého týmu. „Zvedáme se. Myslím si, že je to i na nás vidět. Hrajeme dobře kombinačně, věříme si a přichází už i výsledky, teď v tom musíme jen pokračovat.“

A také mladý útočník zůstává optimistou i před dalším klíčovým duelem na půdě tabulkového souseda z Varnsdorfu. „Věřím, že se na to zvládneme připravit a ve Varnsdorfu odvedeme stejný výkon, zase vezmeme tři body a pak by se tenhle anglický týden dal považovat za vydařený,“ nastínil svá očekávání do nadcházejícího duelu. „Ještě je ale dost zápasů, musíme být hodně ostražití a hrát to, co teď hrajeme,“ varoval Tonda před ztrátou koncentrace.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...