VIDEO: Nervozitu přebil gólem. Ondra Pachlopník má za sebou premiéru v "áčku"

VIDEO: Nervozitu přebil gólem. Ondra Pachlopník má za sebou premiéru v

B r n o - Na premiéru v prvním mužstvu si Ondra Pachlopník musel nakonec počkat o něco déle, než bylo původně v plánu. Rozhodně to ale stálo za to - na umělce v Jihlavě se Ondra hned po třech minutách blýskl gólem a přispěl tak k vysoké výhře.

Ondřeje brzdily v úvodu přípravy následky zranění ze závěru podzimu, do plného tréninku se zapojil až po návratu spoluhráčů z Malty. Ve druhé půli utkání v Jihlavě se dočkal i premiéry v "áčku", tu hned po pár minutách ozdobil gólem.

A při zakončení by asi málokdo hádal, že je střelci teprve osmnáct let. "Megy zabojoval vpředu, po dalším souboji mi míč propadl na nohu, já prostě běžel a vystřelil," usmíval se Pachlopník po utkání. "Po levé ruce jsem měl ještě Šumbyho, říkal jsem si, jestli nahrát, nebo střílet. Nakonec jsem vystřelil a vyšlo to," popisoval a ze skromnosti už ani nezmínil, že kromě samotné střely mazácky zvládl i přejít přes jednoho z protihráčů. "Před zápasem jsem byl hodně nervózní, přece jen to byl první start. Nakonec to ale lépe začít ani nemohlo."

Za dalších několik minut se do šance dostal opět, tentokrát už si ale jeho rána cestu do sítě nenašla. "Netrefil jsem to ideálně, trochu mi to podjelo. Naskočil jsem po dlouhé době, nehrál jsem asi dva měsíce. Mezi muži je to samozřejmě něco jiného, nebylo to jednoduché a musím si na to zvyknout," má jasno.

Krátce po utkání už se mu ozývali známí, příbuzní - a také pokladník, kterým je teď Petr Pavlík. "Holub mi už něco říkal, o zápisném a tak. Měl jsem tam původně něco málo, teď to asi naskočí. Taky doma věděli o tom, že naskočím, takže to sledovali a už mi pár zpráv přišlo," prozradil Pachlopník krátce po utkání.

V kabině se Ondra minul s kamarádem Davidem Juráskem, který jel na soustředění tak trochu u místo něj. "Přál jsem mu to, měl taky možnost se ukázat. Celkově znám v kabině hodně kluků z dorostu, třeba o rok starších. Trochu mi to pomohlo, s někým jsem se znal a nešel do ničeho neznámého, navíc jsem s týmem už na podzim několikrát trénoval."

Kromě fotbalových povinností musí Ondra zvládat i ty studijní. A jednoduché to zrovna není. "Letos mne čeká maturita na ELDO, obavy trochu mám, možná větší, než ze zápasu," směje se. "Musím hlavně splnit nějakou docházku, což je s ohledem na fotbal náročné. Snad to zvládnu."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....
VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí nad Labem!
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí...

B r n o - Zbrojovka vstoupila do soutěže po koronavirové pauze úspěšně, na hřišti v Ústí zvítězila...
VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...