úterý 7.5.2019

2 Zbrojovka Brno
0 Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.2019

2 Vítkovice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 15:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

středa 29.5., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
???
Baráž

neděle 2.6., 18:30

???
Zbrojovka Brno
Baráž

VIDEO: Nervozitu přebil gólem. Ondra Pachlopník má za sebou premiéru v "áčku"

VIDEO: Nervozitu přebil gólem. Ondra Pachlopník má za sebou premiéru v ”áčku”

B r n o - Na premiéru v prvním mužstvu si Ondra Pachlopník musel nakonec počkat o něco déle, než bylo původně v plánu. Rozhodně to ale stálo za to - na umělce v Jihlavě se Ondra hned po třech minutách blýskl gólem a přispěl tak k vysoké výhře.

04.02.2019 | Martin Lísal

 

Ondřeje brzdily v úvodu přípravy následky zranění ze závěru podzimu, do plného tréninku se zapojil až po návratu spoluhráčů z Malty. Ve druhé půli utkání v Jihlavě se dočkal i premiéry v "áčku", tu hned po pár minutách ozdobil gólem.

A při zakončení by asi málokdo hádal, že je střelci teprve osmnáct let. "Megy zabojoval vpředu, po dalším souboji mi míč propadl na nohu, já prostě běžel a vystřelil," usmíval se Pachlopník po utkání. "Po levé ruce jsem měl ještě Šumbyho, říkal jsem si, jestli nahrát, nebo střílet. Nakonec jsem vystřelil a vyšlo to," popisoval a ze skromnosti už ani nezmínil, že kromě samotné střely mazácky zvládl i přejít přes jednoho z protihráčů. "Před zápasem jsem byl hodně nervózní, přece jen to byl první start. Nakonec to ale lépe začít ani nemohlo."

Za dalších několik minut se do šance dostal opět, tentokrát už si ale jeho rána cestu do sítě nenašla. "Netrefil jsem to ideálně, trochu mi to podjelo. Naskočil jsem po dlouhé době, nehrál jsem asi dva měsíce. Mezi muži je to samozřejmě něco jiného, nebylo to jednoduché a musím si na to zvyknout," má jasno.

Krátce po utkání už se mu ozývali známí, příbuzní - a také pokladník, kterým je teď Petr Pavlík. "Holub mi už něco říkal, o zápisném a tak. Měl jsem tam původně něco málo, teď to asi naskočí. Taky doma věděli o tom, že naskočím, takže to sledovali a už mi pár zpráv přišlo," prozradil Pachlopník krátce po utkání.

V kabině se Ondra minul s kamarádem Davidem Juráskem, který jel na soustředění tak trochu u místo něj. "Přál jsem mu to, měl taky možnost se ukázat. Celkově znám v kabině hodně kluků z dorostu, třeba o rok starších. Trochu mi to pomohlo, s někým jsem se znal a nešel do ničeho neznámého, navíc jsem s týmem už na podzim několikrát trénoval."

Kromě fotbalových povinností musí Ondra zvládat i ty studijní. A jednoduché to zrovna není. "Letos mne čeká maturita na ELDO, obavy trochu mám, možná větší, než ze zápasu," směje se. "Musím hlavně splnit nějakou docházku, což je s ohledem na fotbal náročné. Snad to zvládnu."

Fotogalerie

               

 

Aktuality

14.5.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 14. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

8.5.2019

Zbrojováci v reprezentaci

Hráči Zbrojovky David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro nadcházející Development Cup v Praze. Soupeři národního týmu jsou Spojené státy americké, Venezuela a Maďarsko. Martin Černý a Tomáš Osvald pak nastoupí v rámci výběru U14 ve dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz