VIDEO: Nůžky? Jako malý jsem hrával nohejbal, usmívá se Magera

VIDEO: Nůžky? Jako malý jsem hrával nohejbal, usmívá se Magera

B r n o - Zbrojovka a Líšeň předvedly divákům na Srbské parádní a dramatickou podívanou s vítězným koncem pro domácí. Ti v závěru drželi jednobrankový náskok, než se do centru Eismanna opřel nůžkami střídající Lukáš Magera a diváky zvedl ze sedadel úchvatnou trefou. Branka jednoho z lídrů týmu dodala Šustrovým svěřencům klid a také zajistila definitivu zisku tří bodů.

Lukáš Magera se trefil letos potřetí - všechny góly vsítil doma, ba dokonce do jedné brány. Po dvou remízách z toho nyní konečně byla výhra.

Lukáši, věděl jsi dopředu, že do utkání půjdeš v roli náhradníka?
Už v pátek po tréninku jsem se s trenérem bavil a říkal mi, že nenastoupím od začátku, ale že mám být připravený, že do hry určitě půjdu. Když jsem naskakoval, tak jsme byli trochu pod tlakem, a šel jsem do hry ve chvíli, kdy jsme měli rohový kop. Trenér mi říkal, ať dám gól, ale bohužel jsem mu to nesplnil hned z toho rohu, ale až o chvíli později. Snad nebude naštvaný (úsměv). Jsem rád, že jsme vyhráli, protože jsme věděli, že to bude těžký zápas. A těžký zápas to opravdu byl.

Soupeře definitivně zlomily až tvoje nůžky.
Každý střídající hráč chodí do hry s tím, že chce pomoci mužstvu, ať už v obranné fázi se standardkami nebo v útoku. To se mi podařilo splnit a hlavně jsem dal branku, která nás uklidnila a stav 2:0 jsme udrželi. Hned od začátku jsem věděl, jak to trefit, protože jinak bych se tam neposkládal. Jako malý jsem hodně hrával nohejbal, šlo mi to dobře na placku a už jen stačilo to trefit z jedničky. Spadlo to tam.

Líšeň v utkání místy kousala a měla nadějné možnosti, vy jste však také neproměňovali šance, že?
Ze začátku jsme měli nějaké šance, ale po první vstřelené brance jsme Líšeň zbytečně pouštěli do kombinací, z čehož vznikly zbytečné závary. Ve druhé půli jsme také nastoupili dobře, měli jsme šance, ale bohužel se stále trápíme v předfinální fázi.

Jak se vám líbila atmosféra? Byla zatím tou nejlepší, jakou jste v Brně zažil?
S Příbramí na baráž přišlo podobně lidí, tehdy jsem hrál v základu. Oba zápasy byly podobně úžasné, měly skvělou atmosféru a fanoušci nás hnali vpřed. Jsme rádi, že jich přišlo tolik, a to nejen našich, ale i líšeňských. Udělali moc dobrou kulisu.

Bylo to tedy derby se vším všudy?
Musí to ocenit všichni, i diváci u televize, co na to koukali. Byl to zápas, který musel strhnout, ale nás teď čekají další dva těžké duely. Nejprve hrajeme v Jihlavě a pak budeme doufat, že nás fanoušci poženou doma opět proti Hradci Králové.

Jak do vaší sestavy zapadl Ondřej Vaněk?
Jde vidět, že si na sebe zvykáme. Jeho myšlenky, přihrávky za obranu a dlouhé balóny jsou prostě úžasné a hodně nám pomáhá i u standardních situací. Jsme rádi, že se vrátil a že nám pomůže i dál.

Berete výhru nad Líšní jako odrazový můstek směrem k lepším zápasům?
Přesně tak. Chtěli jsme se tímto zápasem trochu odrazit a přiklonit si fanoušky zpět na svoji stranu, protože poslední výsledky nebyly dobré. Je to ale stále jen jeden zápas, teď nás čeká těžká série a musíme se na ně dobře připravit.

další články

Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....
VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí nad Labem!
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Prohlédněte si sestřih vítězného utkání v Ústí...

B r n o - Zbrojovka vstoupila do soutěže po koronavirové pauze úspěšně, na hřišti v Ústí zvítězila...
VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...