VIDEO: Nůžky? Prý trávníkáři musejí zavézt díru, smál se Řezníček

VIDEO: Nůžky? Prý trávníkáři musejí zavézt díru, smál se Řezníček

B r n o – Útočník Jakub Řezníček potvrdil v závěru utkání s Prostějovem výhru svým jedenáctým letošním gólem. A asi nelze pochybovat o tom, že to byl zároveň gól nejhezčí. Brněnský kapitán totiž vystřihl ukázkové nůžky.

„Viděl jsem, že šel gólman do centru a že je brána prázdná, tak jsem to zkusil. Nevěděl jsem, jestli se nějaký hráč nevrátí místo gólmana, naštěstí jsem se otočil a balon byl v síti. Jsem za to rád, že jsem se taky prosadil,“ hovořil Řezňa na pozápasové tiskovce.

Sám uznal, že není zrovna prototypem hráče, který by podobné finesy zkoušel často. „Vlastně to nezkouším vůbec, jen mě to v tu chvíli napadlo, že míč dobře letí. Byla to spontánní akce. Nejsem moc obratný typ, kluci už si dělají srandu, že trávníkáři musejí zavézt díru,“ smál se. „Každý gól je pro sebevědomí dobrý, jsem ale hlavně rád, že jsme zápas zvládli, že Přichy a všichni kluci do toho dali maximum. Ten gól byla jen třešnička na dortu a velké povzbuzení do dalších zápasů.“

Výhra se nerodila úplně lehce. „Ze začátku jsme byli nervóznější, pak jsme dali branku, myslel jsem, že to z nás spadne, ale hned jsme pustili Prostějov do velké šance. Berky nás podržel, kdyby dali gól, je to zamotané. Ve druhé půli jsme dostali gól, kdy to soupeř nádherně trefil, ale myslím, že jsme si pak zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli,“ pokračoval jedenáctigólový střelec.

Ten byl v utkání dobře strežen, do zakončení se probíjel složitě. „Měl jsem jednu hlavičku, pak šanci po standardce, kdy jsem to nemohl trefit líp, bylo to na dlouhou nohu. Trochu smůla, dnes mě to ve vápně tak netrefovalo, ale byli tam jiní kluci, za to jsem rád a nedělám z toho vědu. Uklidnili jsme se, první kola jsou těžká, to bylo ze začátku možná i vidět, takže výhra pro nás znamená sebevědomí do dalších zápasů.“

Kromě gólových nůžek odvedl borec s číslem 37 na zádech i spoustu tvrdé práce v poli. Často se objevoval v místech, kde byste ho nečekali, zastavoval akce soupeře a nenechal hostům vydechnout. „Cítil jsem se dobře, běhal jsem, napadal jsem, souboje, klasická moje hra. I gól jsem dal. Asi to zhodnotí trenér, ale sám myslím, že můžu být spokojený,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...