VIDEO: O pohár primátorky - druhé dějství ovládla Sparta

VIDEO: O pohár primátorky - druhé dějství ovládla Sparta

B r n o - Šestnáctý ročník turnaje O pohár primátorky města Brna je minulostí! Ve druhém dějství se o trofeje utkaly týmy ze čtyř zemí v kategoriích U15 a U14, v obou případech se radovala pražská Sparta.

Pražský tým v kategorii U15 neztratil ani bod, za ním skončil Honvéd Budapešť, třetí místo obsadil Slovan Bratislava a čtvrté se shodným počtem čtyř bodů Zbrojovka. Na pátém místě turnaj zakončil ukrajinský tým Karpaty Lvov. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Zbrojovák Adam Albrecht, nejlepším brankářem Akós Tompa z Honvédu a nejvíce branek (4) nasázel Sparťan Matyáš Nechvátal.

V kategorii U14 získali Sparťané sedm bodů, stejně jako druhý Honvéd. Třetí příčku obsadil výběr Regionální fotbalové akademie kraje Vysočina, čtvrtá byla Zbrojovka a pátý Slovan. Nejvíce gólů nastřílel Jan Křivánek ze Zbrojovky, nejlepším hráčem byl vyhlášen Sparťan Vilém Holinka a nejlepším brankářem Dominik Pavlík z RFA Vysočina.

Ceny pro vítěze předávala ukrajinská konzulka v Brně, paní Hanna Proshko. Právě účast hráčů ze Lvova měla v rámci turnaje symbolický protiválečný přesah.

16. ročník turnaje proběhl po nucené covidové pauze pod záštitou statutárního města Brna a ukrajinského konzulátu v Brně. Účast týmu Karpaty Lvov podpořil Jihomoravský kraj, uhradil hráčům cestu z Polska do Brna a zpět. V Brně se zároveň představí i lvovský tým U17, který sehraje se stejně starými Zbrojováky v sobotu přátelské utkání.

další články

Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...
VIDEO: Pochvala dnes patří všem, říká Dostálek po výhře s Boleslaví
A-tým
13.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Pochvala dnes patří všem, říká Dostálek po...

B r n o - Pohádka zatím nekončí. Zbrojovka porazila ve třetím utkání sezóny Mladou Boleslav 3:1,...