VIDEO: O pohár primátorky - druhé dějství ovládla Sparta

VIDEO: O pohár primátorky - druhé dějství ovládla Sparta

B r n o - Šestnáctý ročník turnaje O pohár primátorky města Brna je minulostí! Ve druhém dějství se o trofeje utkaly týmy ze čtyř zemí v kategoriích U15 a U14, v obou případech se radovala pražská Sparta.

Pražský tým v kategorii U15 neztratil ani bod, za ním skončil Honvéd Budapešť, třetí místo obsadil Slovan Bratislava a čtvrté se shodným počtem čtyř bodů Zbrojovka. Na pátém místě turnaj zakončil ukrajinský tým Karpaty Lvov. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Zbrojovák Adam Albrecht, nejlepším brankářem Akós Tompa z Honvédu a nejvíce branek (4) nasázel Sparťan Matyáš Nechvátal.

V kategorii U14 získali Sparťané sedm bodů, stejně jako druhý Honvéd. Třetí příčku obsadil výběr Regionální fotbalové akademie kraje Vysočina, čtvrtá byla Zbrojovka a pátý Slovan. Nejvíce gólů nastřílel Jan Křivánek ze Zbrojovky, nejlepším hráčem byl vyhlášen Sparťan Vilém Holinka a nejlepším brankářem Dominik Pavlík z RFA Vysočina.

Ceny pro vítěze předávala ukrajinská konzulka v Brně, paní Hanna Proshko. Právě účast hráčů ze Lvova měla v rámci turnaje symbolický protiválečný přesah.

16. ročník turnaje proběhl po nucené covidové pauze pod záštitou statutárního města Brna a ukrajinského konzulátu v Brně. Účast týmu Karpaty Lvov podpořil Jihomoravský kraj, uhradil hráčům cestu z Polska do Brna a zpět. V Brně se zároveň představí i lvovský tým U17, který sehraje se stejně starými Zbrojováky v sobotu přátelské utkání.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...