VIDEO: Počkal jsem si na brankáře a vyšlo to, popisuje Přichystal svůj gólový lob

VIDEO: Počkal jsem si na brankáře a vyšlo to, popisuje Přichystal svůj gólový lob

V a r n s d o r f – Byl to asi nejpohlednější moment středečního utkání ve Varnsdorfu. Jakub Přichystal se po chybě domácího obránce ocitl před brankářem, kterého elegantně přehodil a upravil tak na 2:0.

Na tomto výsledku se už pak nic nezměnilo. „Jsme šťastní, že jsme tu vyhráli a máme tři body. Věděli jsme, že to bude těžké,“ oddechl si Přichy po utkání, v němž sváděl spoustu soubojů s vysokými zadáky soupeře. „Počítali jsme s tím, že jsou vzadu vysocí a urostlí, že se s tím musíme poprat. Ale zvládli jsme to.“

Přichystalův devátý letošní zásah přišel po zaváhání domácí obrany. „Chtěli to hrát na brankáře, hráč to netrefil pořádně, přímo mi to vykulil, abych šel sám. Pak už to bylo na tom, jak to vyřeším, a vyřešil jsem to dobře. Počkal jsem si na brankáře, až udělá krok, a jen jsem ho přehodil,“ popisoval střelec.

Zakončení lobem přitom není nejsnadnější, navíc na těžkém terénu. „Šel jsem na to pomalu, dával jsem si záležet,“ smál se Kuba. „Už když jsem šel sám, říkal jsem si, co budu dělat, buď si to dám kolem něj, nebo ho přehodím. Vyšlo to ideálně.“

Úspěšnou akcí navíc Přichystal zahnal vzpomínky na předloňský zápas ve Varnsdorfu, v němž neproměnil penaltu a navíc se zranil. „Jsem šťastný i za to, že jsem mohl odehrát větší část zápasu a dát gól, když to minule nevyšlo. Zvládli jsme to, máme na začátek dubna šest bodů. Čeká nás toho ještě hodně, tak musíme i trochu šetřit síly,“ uzavřel své hodnocení už s výhledem na nedělní duel na Žižkově.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...