VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr

VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr

B r n o - Po dlouhé pauze Zbrojovka představila v domácím prostředí. Šlágr kola s pražskou Duklou nakonec branku nepřinesl, byť oba soupeři si šance vypracovali. Čistým kontem a několika výtečnými zákroky se blýskl gólman Martin Šustr. Jak viděl utkání s pražským celkem?

Dukla v Brně dokázala vystrčit růžky a hlavně v prvním poločase si vytvořila vícero šancí.
Šli jsme do zápasu s tím, že chceme určitě získat tři body, ale bohužel. Čekal nás kvalitní soupeř a na hřišti to bylo vidět. Remíza je ztrátou, jsme minus dva body doma, ale při průběhu utkání, jaký byl, to musíme nějak vzít.

Který zákrok z prvního poločasu byl pro tebe ten nejtěžší?
Asi ten poslední po tečované střele, kdy už jsem měl nakročeno doleva. Měl jsem nakonec štěstí, že to šlo blízko k nohám, takže jsem proti střele stihl dát ruku a vytáhnout to. Díky bohu, že jsme uhráli nulu, a bojovali jsme o tři body až do konce.

Zadní řady Zbrojovky se s ohledem na absence často mění, není to pro gólmana trochu problém?
Trénujeme spolu už zase denně, všichni se známe, takže návyky a sehranost tam jsou. Na tohle bych se nevymlouval, tohle je naprosto v pohodě.

Po dlouhé pauze jsi do obou duelů nastoupil v pozici brankářské jedničky, bavili jsme se s trenéry o tom, jak to bude dál?
Před zápasem v Ústí mi bylo řečeno, že jdu do branky, od toho jsem se odpíchl. Nevím, na jakou dobu tam jsem, nebo nejsem, soustředím se na jedno každé jedno utkání, aby dopadlo co nejlépe pro nás a abychom sbírali body a přiblížili se prvnímu místu.

Teď vás čekají Vítkovice, kde to mimochodem dobře znáš. Tempo je zběsilé, máš nějaký vlastní recept na to, jak to zvládnout?
V Ostravě jsem nějakou dobu působil, tam si to pamatuji dobře. Nynější zápasy už jsou ale hlavně o tom, jak se na to člověk připraví sám. Je důležité dobře regenerovat, dobře se najíst a spát. Času je málo, ale pro všechny je to stejné. Je potřeba k tomu přistoupit profesionálně a co nejlépe, ať jsme na čtvrtek připraveni.

Díky a ať se daří!

další články

Zemřel pan František Jedlička
Ostatní
26.01.2021 | Klub

Zemřel pan František Jedlička

S hlubokým zármutkem jsme se dozvěděli, že nás v uplynulých dnech ve věku nedožitých 63 let navždy...
Martin Berkovec: Těším se, nebylo o čem přemýšlet
A-tým
25.01.2021 | Martin Lísal

Martin Berkovec: Těším se, nebylo o čem přemýšlet

B r n o - Nejčerstvější posilou Zbrojovky se stal jednatřicetiletý gólman Martin Berkovec. Rodák z...
Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!
A-tým
25.01.2021 | Martin Lísal

Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!

B r n o – Zbrojovka vítá ve svých řadách novou posilu! Z Litvy přichází jednatřicetiletý gólman...