VIDEO: Šouravka, ale skončila v bráně, usmívá se střelec Blecha

VIDEO: Šouravka, ale skončila v bráně, usmívá se střelec Blecha

J i h l a v a – Jednou z ústředních postav dnešního utkání v Jihlavě byl i Filip Blecha. Ten otevřel umístěnou ranou v první půli skóre – a jeho zásah byl nakonec vítězný. Po půli totiž Zbrojováci přidali další dvě branky a odvezli si z Jihlavy kompletní porci bodů.

Texl míč vybojoval pro Moravce, ten jej přiťukl Blechovi. A střelecky disponovaný záložník si věděl rady i v modrém obležení jihlavských protihráčů. Přízemní ranou k tyči otevřel skóre utkání a připsal si svůj první gól ve zbrojováckém dresu, čímž navázal na osm „vlašimských“ tref. „Ani nevím, jak celá akce začala, vybojovaný balon, někdo mi hi posunul. Snažil jsem se projít mezi dvěma protihráči, se štěstím jsem si míč posunul a pak už jsem se rozhodl, že vystřelím. Naštěstí to byla sice šouravka, ale skončila v bráně,“ usmíval se střelec.

Jeho přesný zásah položil základ k výhře. „Jsme spokojení, chtěli jsme vyhrát a odskočit soupeřům, co nám budou chtít dýchat na záda. Byl to důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho vyhráli. Pro psychiku je samozřejmě také dobré gól dát, dnes jsem to byl já, minule třeba Ševa, góly dává Řezňa, tak se střídáme a doufám, že budeme všichni pořád produktivní a budeme vyhrávat vysokým rozdílem,“ přeje si Blecha.

Ten přiznal, že ve výhru po většinu utkání věřil. „Měl jsem pocit, že domácí nebyli z ničeho extra nebezpeční. Měli pár rohů, z toho mohlo nebezpečí být, ve druhé půli nás Berky jednou výborně podržel, jinak nic extra neměli a nám se pak podařilo dalšími góly odskočit,“ liboval si.

Výhra v Jihlavě se počítá tím spíš, že v dávnějších dobách se tu Brňanům příliš nedařilo, v kombinaci s často špatným počasím nepatřila Vysočina mezi oblíbené destinace. „Ani jsem o tom nevěděl, ale trenéři o tom před utkáním mluvili. Snažili jsme se co nejlépe přichystat a vyšlo to,“ doplnil Blecha.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...