VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

B r n o - Útočník Jakub Přichystal nastoupil proti béčku Sparty ke svému stému utkání za Zbrojovku v první či druhé lize. A tento milník oslavil stylově - dvěma góly zápas rozhodl.

„Vůbec jsem to nevěděl, ale přišlo to tedy k tomu dobře, ty dva góly,“ pousmál se. „Jsem šťastný a spokojený. Měl jsem u obou střel trochu štěstíčko, ale byl jsem tam, kde jsem měl být. Ty góly jsou o týmové práci, hrajeme dobře, tak se mi hraje taky dobře a víc si věřím na balonu.“

V oné stovce zápasů má Kuba na kontě pětadvacet přesných zásahů. Letos prozatím šest, z toho pět v posledních třech duelech. „Začalo mi to střílet, cítím se hodně dobře. Doufám, že to bude pokračovat, nečekal jsem, že to bude vypadat až takhle, ale jsem za to moc rád. S Kubou Řezníčkem a dalšími víme, co od sebe máme čekat, padá nám to. A jsou to vítězné góly a vyhráváme, což je nejdůležitější. Dnes to byl pro oba týmy těžký zápas, věděli jsme, že budou dobří kombinačně, že budeme muset z jejich chyb dávat branky. Což se nám podařilo, jen jsme měli dát v první půli víc gólů,“ připomněl Přichy plejádu šancí za stavu 1:0.

Nakonec to tedy bylo drama do posledních minut, nikoliv jako před týdnem v Ústí, kde Jakub taktéž skóroval dvakrát. Ale výsledné tři body nechutnají o nic hůř. „O ostatních výsledcích jsem se dozvěděl až po zápase. Je to pro nás super, že jsme odskočili a máme takový polštářek, ale pořád musíme vyhrávat. Nemůžeme se dívat dozadu, ale dopředu, musíme myslet na sebe, jak hrajeme my a ne ostatní.“

Před oběma nejvyššími soutěžemi je nyní reprezentační pauza. Zbrojovka si ji vyplní pohárovou cestou do Varnsdorfu. „Pauza je pro každého dobrá, teď máme den dva volno a pak se budeme chystat na další zápas, kterým je právě pohár. I tam budeme chtít uspět,“ uzavřel pětadvacetiletý ofenzivní hráč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...