VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

B r n o - Útočník Jakub Přichystal nastoupil proti béčku Sparty ke svému stému utkání za Zbrojovku v první či druhé lize. A tento milník oslavil stylově - dvěma góly zápas rozhodl.

„Vůbec jsem to nevěděl, ale přišlo to tedy k tomu dobře, ty dva góly,“ pousmál se. „Jsem šťastný a spokojený. Měl jsem u obou střel trochu štěstíčko, ale byl jsem tam, kde jsem měl být. Ty góly jsou o týmové práci, hrajeme dobře, tak se mi hraje taky dobře a víc si věřím na balonu.“

V oné stovce zápasů má Kuba na kontě pětadvacet přesných zásahů. Letos prozatím šest, z toho pět v posledních třech duelech. „Začalo mi to střílet, cítím se hodně dobře. Doufám, že to bude pokračovat, nečekal jsem, že to bude vypadat až takhle, ale jsem za to moc rád. S Kubou Řezníčkem a dalšími víme, co od sebe máme čekat, padá nám to. A jsou to vítězné góly a vyhráváme, což je nejdůležitější. Dnes to byl pro oba týmy těžký zápas, věděli jsme, že budou dobří kombinačně, že budeme muset z jejich chyb dávat branky. Což se nám podařilo, jen jsme měli dát v první půli víc gólů,“ připomněl Přichy plejádu šancí za stavu 1:0.

Nakonec to tedy bylo drama do posledních minut, nikoliv jako před týdnem v Ústí, kde Jakub taktéž skóroval dvakrát. Ale výsledné tři body nechutnají o nic hůř. „O ostatních výsledcích jsem se dozvěděl až po zápase. Je to pro nás super, že jsme odskočili a máme takový polštářek, ale pořád musíme vyhrávat. Nemůžeme se dívat dozadu, ale dopředu, musíme myslet na sebe, jak hrajeme my a ne ostatní.“

Před oběma nejvyššími soutěžemi je nyní reprezentační pauza. Zbrojovka si ji vyplní pohárovou cestou do Varnsdorfu. „Pauza je pro každého dobrá, teď máme den dva volno a pak se budeme chystat na další zápas, kterým je právě pohár. I tam budeme chtít uspět,“ uzavřel pětadvacetiletý ofenzivní hráč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši
B-tým
01.10.2023 | Martin Lísal

Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný...
PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě
A-tým
30.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání v Opavě

O p a v a – Zatímco v pohárovém utkání doháněla Zbrojovka zlepšeným výkonem manko ze špatného...