VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou

B r n o – V sedmém zimním utkání dokázali Zbrojováci porazit slovenskou Podbrezovou 2:0, když dokázali vůbec poprvé v přípravě udržet čisté konto. Trenér Dostálek tak duel hodnotil spíše pozitivně.

„Jsme spokojení s výsledkem i předvedenou hrou. Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli zajímavý zápas směrem do ofenzivy, uspěli jsme i v obranné fázi. Soupeře jsme nepustili až na jeden drobný nedostatek do větší šance, byli jsme organizovaní a koncentrovaní. Co se týče ofenzivy, v první půli jsme mohli utkání rozhodnout, několikrát jsme se dokázali postupně propracovat od brankáře až do zakončení, bohužel několik dalších možností neskončilo gólem. Poprvé po několika zápasech jsme dnes zúročili tréninkový proces,“ komentoval kouč průběh duelu.

Co Zbrojovákům chybělo, aby duel rozhodli dříve? „Malinko klid v zakončení, někdy jsme nehledali nejlepší řešení. Je to i o kvalitě, někdy jsme měli být rychlejší, soupeř nám na poslední chvíli do střely strčil nohu. Ale věřím, že když to budeme dál pilovat, ještě se zlepšíme.“

O prvním čistém kontu zimy už byla řeč. „Je to potěšující, radost z toho mají především gólmani, kteří dnes tolik práce neměli. Hlavně hráli nohama, byli pomocníky směrem k zakládání útoku, dokázali řešit centry a propadené míče. Tohle jde každopádně za defenzivou celého mužstva,“ chválil Dostálek obrannou činnost týmu.

Do utkání poprvé nastoupil i Filip Blecha, který se aktivním napadáním podílel na první brance. „Ukázal to, co od něj očekáváme. Je to kreativní hráč, má myšlenku, dobře vidí hřiště a není líný na krok. Několikrát se dostal do zakončení, měl malinko smůlu, že nedal gól, ale ukázal kvalitu,“ hodnotil Dostálek novou tvář.

A co nyní na Zbrojováky čeká? „Máme před sebou ještě dva přípravné zápasy. S Petržalkou budeme hrát asi ještě na umělce, uvidíme, budeme to řešit podle počasí. A pak generálka s Opavou. Budeme hráče možná ještě trochu rotovat, záviset to bude i na zdravotním stavu hráčů,“ zmínil Dostálek fakt, že tréninkovou zátěž postupně zvyšuje třeba Jakub Řezníček.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...