VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Jihlavě

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zatímco dříve byl jihlavský stadion pro Zbrojováky nedobytný, v posledních čtyřech soutěžních duelech na něm dokázali třikrát zvítězit. Z dnešní výhry 3:0 se mohl po utkání radovat i trenér Dostálek, který Zbrojováky v Jihlavě vedl z pozice hlavního kouče poprvé.

„Hodnotím to pozitivně, protože asi nikdo před zápasem nečekal, že bychom tu mohli vyhrát 3:0. Chtěli jsme uspět, ale brali jsme utkání s pokorou, protože jsme Jihlavu na podzim porazili 4:0 a domácí se na nás chystali s odvetou, navíc byli pro nás nečitelní tím, že minulý zápas nehráli. Nakonec se pro nás zápas vyvíjel slušně, i když tomu moc nepomáhal terén ani vítr, začátek byl malinko složitější a rozjížděli jsme se pomaleji, než jsme chtěli. Ve druhé půli kluci ukázali, že fotbal hrát umějí, udělali si slušné hřiště a soupeře potom přehráli,“ hodnotil kouč zápas.

O první branku se postaral Filip Blecha, jeden z nováčků v týmu. „Tohle jsme po něm chtěli už v přípravě, s tím k nám přicházel. Má dobrou střelu pravou i levou nohou, v první půli našel odvahu a nasypal to tam. Ve druhé půli hledal v podobné situaci volného spoluhráče, což jsme mu trošku vyčítali, ale tohle přesně od něj potřebujeme,“ těšilo Dostálka.

Další zásah byl vlastní, velký podíl na něm měl Jakub Přichystal. „Jestli mu gól nepřipíšou, byla by to škoda, ale šlo každopádně o perfektně udělanou akci, kdy Řezňa našel Kubu krásně průnikovou za obranou, Kuba to dával pod sebe a hráč si to do brány srazil asi sám. A třetí gól pak dal z penalty sám Řezňa, který od toho na hřišti je, aby vzal na sebe zodpovědnost a penaltu proměnil,“ zmínil trenér dvanáctý zářez brněnského kapitána, který se osamostatnil na čele tabulky střelců.

A stejně jako v minulých zápasech, ani dnes neopomenul brněnský lodivod připomenout přínos gólmana Berkovce. „Je potřeba zmínit, že za stavu 1:0 chytil Martin příležitost soupeře, podržel nás. Byli bychom rádi, kdyby mu obrana víc pomohla, dnes jsme konec zvládli skvěle, byť jsme měli obavu z toho, že po druhém gólu soupeř nasadil vysoké hráče a konec utkání bude soubojový. To se nestalo.“

Radost trenérskému štábu kalilo jen zranění Adama Fouska, kterého nyní čeká vyšetření. „Malinko bych to vyčítal i rozhodčímu. Jestliže po prvním dohrání zezadu nechal soupeřova hráče hrát a hned poté přijde další situace, hráče nám zraní a musíme střídat, je to necitlivé,“ mrzelo Dostálka.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...