VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Chrudimí

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Chrudimí

B r n o - Inkasovaný gól, pak obrat, vyloučení - a nakonec euforie patnáct minut před koncem. Zápas s Chrudimí nebyl pro slabé povahy, o to větší radost si pak hráči s fanoušky po utkání užili. A spokojený mohl být i trenér Machálek.

"Seriózně přiznávám, že náš vstup do utkání nebyl úplně optimální. Měli jsme hodně nevynucených ztrát, nebyli jsme optimálně nachystaní. Projevuje se únava, u některých hráčů to bylo markantní. Od dvacáté minuty jsme ale byli lepším týmem, dokázali jsme otočit vývoj utkání. Zlomem bylo vyloučení. I když jsme z jediné nebezpečné akce soupeře ve druhé půli inkasovali, dokázali jsme se zvednout a obrátit utkání do vítězného konce. Za to hráčům patří můj obdiv," hodnotil kouč po utkání.

Spokojenost mu ovšem kalil fakt, že vinou karet přišel pro další zápasy o Fouska (zmíněné vyloučení) a Šurala (osmá žlutá karta). "Je to složité, musíme neustále přemýšlet dopředu. Přiznávám se, že vyloučení jsem neviděl. Z Adamova vyjádření vím, že soupeři sáhl rukou do obličeje, nebyl to žádný úder, takže maximálně žlutá karta. Stalo se, musíme si poradit."

Po minulém utkání žehral Machálek na nepovedená střídání, dnes to ovšem problém nebyl. Naopak - Damián Bariš, který naskočil do druhé půle, stál u zrodu rozhodující branky. "Potřebovali jsme na kraj rychlostně vybavené hráče, předpokládali jsme, že budeme mít šance chodit do brejkových situací. Noví hráči do toho dnes naskočili dobře, neopakoval se nevydařený závěr z Hradce," hovořil dále kouč, který dokonce stáhl ze hřiště i Marka Vintra, kterého tam předtím v průběhu druhé půle poslal. "Bylo potřeba to už jen dohrát, nemohli jsme sundat nikoho dalšího, Adrián Čermák s Honzou Sedlákem odehráli fantastickou druhou půli. Byla to taktická věc," naznačil Machálek, že tento tah nijak nesouvisel s Markovým výkonem.

A dalším jménem, které trenér zmínil podrobněji, byl čerstvý maturant Ondra Pachlopník. Právě on zařídil asistencí třetí gól a obranu soupeře hodně větral. "Ondra je fotbalista, o kterém se dlouhodobě říká, že je jedním z největších talentů z brněnské fotbalové školy. Dnes to potvrdil. Pro něj není problémem obejít dva, tři protihráče a zařídit koncovku. Dnes se vyždímal a já jsem za to velice rád," chválil Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...