VIDEO: Trenér Machálek po výhře s Vyšehradem

VIDEO: Trenér Machálek po výhře s Vyšehradem

B r n o - A znovu 4:1. Výsledek z minulého domácího utkání proti Varnsdorfu si Zbrojováci zopakovali i proti Vyšehradu, přičemž základ k výhře opět položili v první půli. Trenér Machálek mohl být spokojený zejména s nástupem do utkání.

Neskončila totiž ještě ani první čtvrthodina a na tabuli už svítilo skóre 3:0. "Už v týdnu jsem z mužstva cítil sílu a sebedůvěru, touhu být dominantní a hrát přímočarý fotbal. Vstup byl famózní, poté jsme měli i další zajímavé možnosti. Až v závěru půle se objevila i bohorovnost a pohoda, což už se mi nelíbilo," shrnul kouč průběh prvního dějství.

Po změně stran přidali Zbrojováci další branku, soupeř snížil až v závěru. "V přestávce jsme mluvili o tom, že se ve hře objevují věci, které tam nechceme vidět, určité podcenění defenzivní činnosti. Vstup jsme měli zase dobrý, kontrolovali jsme hru. Na můj vkus jsme málo otáčeli těžiště hry a problémem samozřejmě byl i inkasovaný gól. To mě mrzí, je to zbytečné a skoro na pokutu. Nelíbili se mi příliš ani střídající hráči, kteří nepřinesli potřebné oživení," viděl Machálek na průběhu druhé půle negativa.

Mužem utkání byl dnes jednoznačně Tonda Růsek, který dva góly dal a na jeden přihrál. "Je to hráč, který může nastoupit na více postech, v ofenzivě je použitelný všude a je rozdílový," řekl na jeho adresu kouč. "Celkově byla ta dominance doma jasnější, dnes se naši útočníci opět prosazovali, zatímco na Žižkově ne. Je to otázka soupeře i hlav, dnes jsme vypadali čistší, víc jsme si dovolili."

Machálek nasadil do duelu dva hráče, kteří na Žižkově v základu nenastoupili - Fouska a uzdraveného Šmída. Posty si pak prohodili Bariš se Sedlákem. "Bariš je výborný fotbalista, kterého se nám pořád nedaří odbrzdit. Nastoupil na pravném beku, nezklamal, ale chci po něm ještě víc aktivity a sebevědomí. Honza Sedlák byl v první půli možná náš nejlepší hráč, druhý poločas měl pozvolnější. Nedělal nám těžiště hry, to kdyby dělal, ohodnotil bych jeho výkon jako vynikající," pokračoval trenér v hodnocení.

"Celkově je tam ještě hodně věcí, na kterých musíme pracovat, abychom byli komplexnější. Dnes to bylo dobré, není to o kritice, jen jsme si ten závěr trošku znehodnotili," zakončil Machálek.

další články

Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...