VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Ústím

VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Ústím

B r n o - Zbrojovka dokázala proti Ústí rychle zareagovat na inkasovaný gól a v závěru otočila skóre ve svůj prospěch, první domácí výhra z toho ale nebyla. Soupeř z penalty srovnal a osazenstvo Srbské tak ani po tomto utkání nemohlo být spokojeno.

To pochopitelně platilo i pro trenéra domácích Pavla Šustra. "Rychle jsme inkasovali první gól, zbytečně nám propadl míč. Naštěstí jsme dokázali rychle vyrovnat a měli další šance. V určitých úsecích jsme se dokázali dostat do kombinace, chyběly nám ale náběhy do vápna a hladovost při centrech," hodnotil nejprve průběh první půle, v níž byla Zbrojovka jednoznačně nebezpečnějším týmem.

Po změně stran se ovšem poměr šancí srovnal. "Hned ze začátku měl soupeř snad šest rohů, byli jsme zbytečně nejistí. Nakonec jsme se z toho dokázali dostat, ale když už si vytvoříme šance a deset minut před koncem získáme vedení, necháme se nepochopitelně přehrát. Po chybě v defenzívě jsme inkasovali a nakonec nám soupeř mohl vzít i bod. A my, místo abychom v závěru zahráli míč do vápna a vytvořili si tlak, kopeme míč úplně jinam. Hráčům nemůžu vytknout, že by nejezdili a nepracovali, ale chybí nám pořád klid a možná větší hladovost," pokračoval domácí lodivod.

Ten nasadil do zápasu poprvé Davida Kršku, který si nakonec připsal gólovou nahrávku. "Odehrál to, co jsme od něj očekávali. Umí zahrát kolmý míč, řešit herní situace originálně, najít si balóny a dostat se do kombinace. Škoda, že nevydržel celý zápas, řekl si o střídání, ale věřím tomu, že bude přínosem," řekl na jeho adresu. Ještě dříve musel stáhnout pro problémy s kolenem Petra Pavlíka, kterého tak v úvodu příštího týdne čeká vyšetření.

Zapomenout na nezdar se Zbrojováci pokusí hned ve dvou venkovních zápasech. Před cestou na Julisku je čeká ještě pohár na hřišti HFK Olomouc. "Šanci dokázat, že patří do základu, dostanou i jiní hráči."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Gólů jsem mohl dát klidně více, myslí si týmový kanonýr Růsek
A-tým
15.07.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas. VIDEO: Libor Prokop

VIDEO: Gólů jsem mohl dát klidně více, myslí si týmový...

B r n o - Na závěr letošní sezóny F:NL Zbrojovka opět potěšila své příznivce. Na domácím hřišti si...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Vlašimí
A-tým
14.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas. VIDEO: Libor Prokop

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Vlašimí

B r n o - Výhra 4:0, domácí neporazitelnost, 75 vstřelených branek. Zbrojovka v závěrečném utkání...
Zbrojovka přejela Vlašim a sezónu završila vítězně
14.07.2020 | Kryštof Severa

Zbrojovka přejela Vlašim a sezónu završila vítězně

B R N O - Poslední kolo letošní F:NL zaválo do Brna nepříjemnou Vlašim. S neoblíbeným soupeřem však...