VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Ústím

VIDEO: Trenér Šustr po utkání s Ústím

B r n o - Zbrojovka dokázala proti Ústí rychle zareagovat na inkasovaný gól a v závěru otočila skóre ve svůj prospěch, první domácí výhra z toho ale nebyla. Soupeř z penalty srovnal a osazenstvo Srbské tak ani po tomto utkání nemohlo být spokojeno.

To pochopitelně platilo i pro trenéra domácích Pavla Šustra. "Rychle jsme inkasovali první gól, zbytečně nám propadl míč. Naštěstí jsme dokázali rychle vyrovnat a měli další šance. V určitých úsecích jsme se dokázali dostat do kombinace, chyběly nám ale náběhy do vápna a hladovost při centrech," hodnotil nejprve průběh první půle, v níž byla Zbrojovka jednoznačně nebezpečnějším týmem.

Po změně stran se ovšem poměr šancí srovnal. "Hned ze začátku měl soupeř snad šest rohů, byli jsme zbytečně nejistí. Nakonec jsme se z toho dokázali dostat, ale když už si vytvoříme šance a deset minut před koncem získáme vedení, necháme se nepochopitelně přehrát. Po chybě v defenzívě jsme inkasovali a nakonec nám soupeř mohl vzít i bod. A my, místo abychom v závěru zahráli míč do vápna a vytvořili si tlak, kopeme míč úplně jinam. Hráčům nemůžu vytknout, že by nejezdili a nepracovali, ale chybí nám pořád klid a možná větší hladovost," pokračoval domácí lodivod.

Ten nasadil do zápasu poprvé Davida Kršku, který si nakonec připsal gólovou nahrávku. "Odehrál to, co jsme od něj očekávali. Umí zahrát kolmý míč, řešit herní situace originálně, najít si balóny a dostat se do kombinace. Škoda, že nevydržel celý zápas, řekl si o střídání, ale věřím tomu, že bude přínosem," řekl na jeho adresu. Ještě dříve musel stáhnout pro problémy s kolenem Petra Pavlíka, kterého tak v úvodu příštího týdne čeká vyšetření.

Zapomenout na nezdar se Zbrojováci pokusí hned ve dvou venkovních zápasech. Před cestou na Julisku je čeká ještě pohár na hřišti HFK Olomouc. "Šanci dokázat, že patří do základu, dostanou i jiní hráči."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
10.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete...

B r n o - Ve středu mají Brňané na programu čtvrtý z pěti přípravných duelů před zahájením sezóny....
U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech
Mládež
10.08.2020 | Martin Lísal

U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech

V n o r o v y - Přípravka Zbrojovky (U9) absolvovala na začátku srpna prázdninový turnaj v novém...
Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...